HASBRO, Yeni POWER RANGERS Filmleri İçin Umut Verdi

Hasbro geçenlerde Saban Properties LLC‘den Power Rangers markasının haklarını satın aldı ancak bunun 2017’deki Power Rangers filminin devamını getirip getirmeyeceğini göreceğiz. Bakalım yeni Power Rangers filmleri gelecek mi?

Bilindiği üzere Lionsgate tarafından çekilen Power Rangers filmi geride bıraktığımız yıl vizyona girmişti. 100 milyon dolarlık tahmini üretim bütçesine rağmen tüm dünyada sadece 142,3 milyon dolar brüt elde etti. Pazarlama maliyetlerini ve  sinema zincirleri ile olan gelir paylaşımını hesaba katarsak bu film, Lionsgate için büyük bir başarısızlık. Ancak yine de bir devam filmi olduğu konuluşuluyor. Her şeyden önce, resmi Neo Saban Power Rangers kanalı Tommy Oliver’dan bahseden bir sequel film tanıtımı paylaşmıştı.

Bu söylentiler, geçenlerde Hasbro CEO’su Brian Goldner’ın bir konferans görüşmesi sırasında yatırımcılara söyledikten sonra biraz daha destek gördü. Hasbro CEO’su şunları söyledi;

“Daha önce de belirttiğim gibi, Power Rangers’ın satın alınmasını duyurduk.

Oyunlardan, görsel çalışmalara ve oyuncaklara kadar tüketici ürünlerine yönelik küresel anlamda Power Rangers markasını geliştireceğimiz anlamına geliyor.

Markanın değerinin altında olduğunu ve büyütebileceğimizi düşündüğümüz için bu bizim için harika bir fırsat.” 

Hasbro’nun önceden TV ve film yapımları için ortaklık kurduğu Paramount Pictures olduğu için, Lionsgate tarafından başlatılmış Power Rangers hikayesi ile devam etme olasılıkları düşük. Ancak Hollywood da halen beklenmedik şeyler olabiliyor.

Sizin fikirleriniz neler, TV serileri ve çizgi romanları olan yeni Power Rangers için gelecek filmlerden umudunuz var mı?