JAPONYA’daki Animasyon Stüdyosunda YANGIN! Birçok Kayıp Var

Japonya’daki Kyoto Animasyon stüdyosunda meydana gelen patlamada 25 kişi hayatını kaybetti, birçok kişi ise ağır yaralı. Olay yerine çok sayıda polis ve itfaiyeci geldi.

Söylenenlere  göre saat 10: 30’da Japonya’nın batısındaki Kyoto kentindeki Fushimi Ward’daki Kyoto Animasyon binasının 1 numaralı stüdyosuna girdiği iddia edilen bir adam, “ölün” diye  bağırarak çevreye benzin olduğu düşünülen bir sıvı döktü.  O kişinin de yaralanarak hastanaye kaldırıldığı söyleniyor.

 

Olay yerinde bir plastik kap ve bir bıçak bulundu. Polis olayın kundakçılık olduğunu belirtmekte.

10’u ağır olmak üzere son aldığımız habere göre toplam 36 kişi yaralandı. Bazıları bilincini kaybetmiş durumda. Dahası, sayılmamış kalan bazı insanlar var ve araştırmacılar nerede olduklarını doğrulamaya çalışıyorlar. Üç katlı binanın birinci ve ikinci katlarında ölü olduğu doğrulananların en az 12 tanesi bulundu.

Polis, yangını başlatan adamın olay yerinden ayrılmaya çalıştığını ancak bir işçinin onu takip ettiğini söyleniyor. Sahaya gelen polis memurları, onu binadan birkaç metre uzakta otururken buldu ve sorguladıktan sonra  yakaladılar. Üzerinde ikinci dereceden yanıklar bulunmakta olduğu söylenmekte.

Yangını söndürmek için yaklaşık 30 itfaiye aracı seferber edildi. Çalışanlar dahil olmak üzere yaklaşık 70 kişi bu vahim olay sırasında 1 numaralı stüdyodaydı.

Toplamda yaklaşık 700 metrekarelik bir alanı olan 1 numaralı stüdyo yandı.

 

Böyle bir kundaklama olayının neden gerçekleştirdiği sorgulama sonrasında ortaya çıkacaktır. Reddit’de bir üyenin yaptığı açıklamaya göre yangında kaybedilen çalışanlar aşağıda.

 Ishihara Tatsuya 

tatsuya ishihara ile ilgili görsel sonucu

AIR・Suzumiya Haruhi series・Kannon・Nichijou

CLANNAD・Love, Chunibyo & Other Delusions・Sound! Euphonium

 Ishidate Taichi 

Ishidate Taichi ile ilgili görsel sonucu

Kyoukai no Kanata・Violet Evergarden

Takemoto Yasuhiro 

Takemoto Yasuhiro ile ilgili görsel sonucu

Kobayashi-san Chi no Maid Dragon・The Disappearance of Haruhi Suzumiya

Kawanami Eisaku  

Free!-Timeless Medley-・Free!-Dive to the Future

Nishiya Futoshi  

Nishiya Futoshi ile ilgili görsel sonucu

A Silent Voice・Liz and the Blue Bird

Nichijou・HYOUKA Karakter tasarımcısı

Kadowaki Miku  

Kobayashi-san Chi no Maid Dragon・Tsurune・Kyoukai no Kanata Karakter tasarımcısı

 


Severek izlediğimiz animelere  emekleri ile hayat veren bu sanatçı ve yönetmenler için acı duyuyor, tüm Japonya halkına baş sağlığı diliyoruz.