Rick Riordan Yeni PERCY JACKSON Kitabını Duyurdu: Percy Jackson and the Olympians: The Chalice of the Gods

Yazar Rick Riordan, Çarşamba günü yeni bir Percy Jackson kitabıyla Olimposluların dünyasına geri döneceğini açıkladı. Percy Jackson and the Olympians: The Chalice of the Gods önümüzdeki yıl geliyor. Riordan, Percy Jackson, Annabeth Chase ve Grover Underwood‘u yeni bir macera için bir kez daha bir araya getirecek. Percy Jackson serisinin beşinci kitabı olan Son Olimposlu’dan 14 yıl sonra gelecek olan kitap, Disney+’ın Percy Jackson ve Olimposlular’ının ufukta görünmesiyle iyi bir zamanlama yakalamış olacak. Bu arada Disney+’da yayımlanacak olan Percy Jackson dizisinin fragmanını izlemediyseniz buraya tıklayarak izleyebilirsiniz.

Riordan, Olimposluların dünyasına dönüş hakkında konuştu. Bu altıncı bölümün Hollywood stüdyolarının TV uyarlamasını desteklemesini sağlamanın bir yolu olarak başladığını söyledi. Publishers Weekly‘ye şunları söyledi:

Percy Jackson and the Olympians The Chalice of the Gods

“Okurlara son on yıldır istedikleri bir şeyi, Percy’nin bakış açısından, Percy, Annabeth ve Grover’ın yer aldığı, tıpkı orijinal beş kitapta olduğu gibi klasik bir Percy Jackson romanı vererek anlaşmayı daha cazip hale getirsem nasıl olur? 2009’daki Son Olimposlu’dan bu yana ilk kez gerçek anlamda bir Percy Jackson romanına sahip oluruz.”

Percy Jackson and the Olympians: The Chalice of the Gods

Tekrar Percy’nin kafasının içinde olmak, tanrıların karmaşık ve çoğu zaman ölümcül dünyasında gezinmek çok güzel bir hediye. Riordan, Yunan mitolojisini bu hikayelere ilgi çekici ve yaratıcı yollarla taşıma konusunda bir kral. Bu gelenek devam edecek gibi görünüyor. Yeni kitap The Chalice of the Gods (Tanrıların Kadehi), Percy ve arkadaşlarının Zeus’un kadeh taşıyıcısı Ganymede’nin kayıp kadehi bulmasına yardım etmesini konu alacak. Bu kadeh ölümsüzlük verebilen bir obje. Riordan yeni tanrılar ve canavarlarla dalga geçiyor. Ve benim en sevdiğim kısmı, bu bir dünyayı kurtarma macerası değil. Riordan bunu “bir yarı tanrının hayatında bir gün” olarak tanımlıyor.

Percy bu kitapta yaklaşık olarak 18 yaşında ve üniversiteye gitmeye çalışıyor. Riordan serinin devamının geleceğini de göz ardı etmiyor.

Percy Jackson and the Olympians: The Chalice of the Gods 26 Eylül 2023’te çıkacak.

Diğer fantastik kurgu içeriklerine sitemizden ulaşabilirsiniz.