DCU YENİ PROJELERİ AÇIKLANDI!

DC Studios eş CEO’ları James Gunn ve Peter Safran, yeni inşa edecekleri DCU’larının Gods and Monsters adını verdikleri ilk bölümü için mevcut planlarını resmen açıkladılar. James Gunn ve DC, önümüzdeki birkaç yıl boyunca ortaya çıkacak olan yeniden başlatılan DC Evreni (DCU)’da her seri sıfırlanmıyor.  Evren içinde bazı eski karakterleri görmeye devam edeceğiz. Gunn’a göre hem The Batman 2 hem de Joker 2 gibi devam eden yapımlar da “DC Elseworlds” olarak etiketlenecek. 

Creature Commandos 

DCU’nun bu diğer projesi Gunn tarafından yazılan yedi bölümlük bir animasyon dizisi.  Nazilerle savaşmak için bir araya getirilen canavar ekibine modern bir bakış sunacak. Seslendirme kadrosu, anti-kahramanlar filmlerde veya şovlarda ortaya çıkarsa, karakterlerin canlı aksiyon versiyonunu da canlandıracak.

Waller

Christal Henry ve Jeremy Carver tarafından yazılan Viola Davis’in oynadığı Peacemaker yan dizisi olacak. DCEU’da gördüğümüz bu karakterin DCU ile nasıl işleneceğini merak ediyorum. Acaba The Suicide Squad da DCU parçası mı olacak? Kafamda deli sorular.

Superman: Legacy 

Gunn tarafından yazılan ve bir başlangıç ​​hikayesi olmayan yeni Superman filmi. 11 Temmuz 2025’te vizyona girecek. Bakalım Henry Cavill’i göndermelerine değecek mi? Kendisinin dediğine göre Henry Cavill’ı kovmamış sadece yeni bir anlaşma yapmamışlar. O zaman Black Adam da neden gösterdiniz diye de soruyorum. DCU yeni Superman’le başarılı olacak mı merak ediyorum.

Lanterns

Greg Berlanti’nin Green Lantern serisi rafa kaldırıldı ve yerini Hal Jordan ve John Stewart’ın oynadığı yeni bir şov alacak. DCU’nun bu projesi True Dedective tarzında olacakmış.

The Authority 

Wildstorm süper kahramanlarına dayanan bir film. The Boys ve Invincible severlerin de seveceği bir proje olacak. Eğer çizgi romanlara sadık kalırlarsa.

Paradise Lost

Themyscira’da geçen Game of Thrones tarzı bir drama olduğu söylenen bir HBO Max dizisi. Wonder Woman’dan önce geçiyor. Şahsen ben uzun zamandır böyle bir proje bekliyordum. Amazon kadınlarını anlatacak bu dizinin uzun soluklu olmasını çok fazla istiyorum. Zaten Wonder Woman filmlerinin bana göre en ilginç sahneleri de Themsycira’ya aitti.

The Brave and the Bold 

Damian Wayne’in yer aldığı yeni Batman filmi.  Bruce Wayne ve Talia al Ghul’un oğlu Damian Wayne’i takip edecek olan The Brave and The Bold’da tanıtılacak. Bunu, Bat ailesinin diğer üyelerini de içerecek olan Grant Morrison çizgi romanına dayanan bir baba/oğul hikayesi olarak tanımlıyorlar. Batman ve Robin’i birlikte görmek isteyenlere güzel bir proje geliyor. Bu kaçıncı güncel Batman oldu bilmem de altmışlar ve doksanlar Batman ve Robin filmleri kadar kötü olmayacağını varsayıyorum.

Booster Gold 

Bu dizi iyi işlenirse harika bir süper kahraman serisi olma potansiyeline sahip. Booster Gold’un neden olduğu zaman çizelgesi değişikliklerine ve Michael Carter’ın kendisinin herhangi bir süper gücü olmamasına rağmen, Booster Gold’un kıyafeti ve teknolojisi ona etkileyici bir dizi yetenek kazandırıyor. Booster Gold uçabilir, altın enerji patlamaları yapabilir, zaman yolculuğu paradokslarına direnmek için zaman genişleme bölgeleri oluşturabilir ve hatta soyut hale gelebilir. Booster Gold’un sadık arkadaşı Skeets, aynı zamanda, her türlü soruna bir saniyede çözüm bulan bir süper bilgisayar olarak hizmet ederek kahramana yardımcı olur.

Supergirl: Woman of Tomorrow 

Tom King mini dizisine dayanan bir Supergirl filmi. Bakalım diziden ne kadar iyi olacak?

Swamp Thing 

Yeni DCU’nun ilk bölümünü kapatacak bir DC korku filmi.

Son Notlar | DCU

Yöneticiler, mevcut DC projelerinin Gunn ve Safran’ın yeni planlarıyla nasıl örtüştüğü konusunda, Ezra Miller’ı içine alan tartışmalara rağmen 16 Haziran 2023’te vizyona girmesi planlanan The Flash’ın büyük bir sıfırlama görevi göreceğini söylüyor. Gunn, DCU’nun tek bir evreni merkezine koyan bir çoklu evren olduğunu söyledi. Bazı eski karakterler rollerini devam ettirse bile bu tamamen yeni bir evren olacak. Ayrıca The Batman 2 ve Joker 2 gibi filmleri de görmeye devam edeceğiz. Reeves’in Batman’i 3 Ekim 2025’te vizyona girmesi planlanıyor.

“Birçoğunuzun bildiği gibi, DC’nin film ve televizyonla bağlantısı uzun süredir kopuk. Bizim işimiz [Bu] DC’nin film, televizyon, oyun ve animasyonda bağlantılı olduğundan emin olmak.” Kendi Superman: Legacy filmi ve DC’nin Bat-Family’nin başrolde yer alacağı devam filmi Batman gibi başka planlarını da paylaşmaya devam ediyor , ancak henüz bir oyuncu seçimi kararı paylaşılmadı. Bu film, DC’nin film ve TV’deki birincil Batman hikayesini sıfırlayacak, ancak Matt Reeves’in The Batman devam filmi ile birlikte var olacak.

James Gunn

25 yaşında hayal sever bir gencim.