Doctor Strange 2: Oyuncak Figürleriyle Bizi Nelerin Beklediğini Tahmin Etmek

Doctor Strange in the Multiverse of Madness Mayıs ayında izleyiciyle buluşmaya geliyor. Çoklu evrenler serüveni Marvel’da Loki ve Spider-Man No Way Home projeleriyle başladı ve Doctor Strange’in devam filmiyle de bu serüven devam edecek. Hasbro Toys Marvel Legends 6” ölçekli aksiyon figürü serisinin Multiverse of Madness filmiyle ilgili oyuncakları şimdiden tanıtmaya başladı. O halde Doctor Strange 2 oyuncaklarına biraz göz atalım ve film hakkında biraz ipucu yürütelim.

Doctor Strange

Öncelikle klasik kostümüyle bir Doctor Strange figürü görüyoruz. Ancak Doctor Strange’in giydiği tek kostüm film boyunca bu olmayacak.

Doctor Strange-Astral Form

Strange’in astral formunun onu eski kıyafetiyle betimleyen yeni bir versiyonuyla da karşımıza çıkan başka bir oyuncak oldukça ilgi çekici duruyor. Filmde Strange’in astral boyutta çarpışacağı yeni düşmanları görmek oldukça merak uyandırıcı.

Defender Strange

Defender Strange olarak karşımıza çıkan bu figür modern, pelerinsiz siyah ve kırmızı bir kıyafet giyecek. Bu karakterin Strange’in bir varyantı olacağı teoriler arasında.

Wong

Blip yüzünden Strange ortada yoktu. Spider-Man No Way Home’da öğrendiğimize göre, onun yokluğu sayesinde Wong ulu büyücü olmuştu. Shang Chi’de de gördüğümüz karakterin bu filmde de karşımıza önemli bir rolde çıkacağı aşikar. Aksesuarlarının içinde kılıç da bulunması filmde onu aksiyonlarda bolca izleyeceğimize dair bir fikir sunuyor.

America Chavez

Marvel’in çok boyutlu süper güçlü kahramanı America Chavez, diğer adıyla Miss America olan bu karakterin figürü de karşımıza çıkıyor. Böylece, figürün foto-gerçek yüz baskı teknolojisi ile süslenmesiyle, artık karakterin Multiverse of Madness’ta nasıl görüneceğini biliyoruz. Gerçekten de, yıldızlar ve çizgilerle açık bir şekilde kaplanmış bir kot ceket, siyah kot pantolonları ve siyah-beyaz yüksek üstleri giysisini tamamlıyor.

Master Mordo

Karşımıza çıkan başka bir figür ise Master Mordo’ya ait. Doctor Strange’in ilk filminde Ancient One tarafından kandırıldığını düşündüğü için karanlık tarafa geçen Mordo’nun bu filmde Doctor Strange’in başına bela açan önemli kişilerden biri olacağı kesin gibi duruyor.

Rintrah

Figürlerden bir diğer önemli karakter ise çizgi romanlarda olan ama filmlerde henüz görmediğimiz Rintrah. Filmde olup olmadığına dair elimizde net bir şey yok. Ancak bu figürün boşuna olmadığını düşündüğüm için bu karakterin de filmde olması büyük olası. 1986’da Doctor Strange Vol.2’de çıkış yapan Rintrah, ustası Enitharmon the Weaver adına onarılmış bir Levitasyon Pelerini’ni Strange’e iade ederken olay yerine geldi. Ayrıca, ölümcül şekilde yaralanmış Strange’in astral formu için geçici bir bedensel araç olarak hizmet etti. Sonunda Strange, Rintrah’ı çırak olarak almayı kabul etmişti.

Son Notlar

Doctor Strange 2 filmiyle ilgili oyuncakları bize filmle ilgili fazla ipucu vermiyor. Ama daha önemli bir şey olan filmle ilgili heyacanı şimdiden almamızı sağlıyor. Spider-Man No Way Home’da çıkan Doctor Strange fragmanına göre filmde Gargantos’u da göreceğiz. Ayrıca Strange’in bir kötü versiyonu da karşımıza çıkacak. Wanda’nın filmde olacağını da hepimiz biliyoruz zaten. Bunun dışında Loki ve çoklu evrenlerdeki bir sürü karakterlerin de filmde yer alması beklentiler dahilinde.

Kaynak: Denofgeek

25 yaşında hayal sever bir gencim.