Korku Oyunu DARQ’tan Harika ve Gerilimli Bir Video Daha

Bağımsız oyun yapımcısı Unfold Games,  önceki iki fragmanında olduğu gibi son derece ürkütücü ve gerilimli görünen  psikolojik korku oyunu DARQ için yepyeni bir tanıtım videosu yayınladı.

Geçmişteki tasarımın değişip geliştiğini görüyoruz.

Yeni videoda oyun içi görüntülerin çekimlerinin var olmasının yanı sıra, Aralık 2015’te sunulan ilk videodan bu yana görsel ve mekanik anlamda ne kadar geliştiğini de gösteriyor.

DARQ ‘ın yeni fragmanını aşağıda izleyebilirsiniz.

Bilmeyenler için konusundan bahsedelim. Bu psikolojik korku oyunu,hayalindeki gerçeğin farkında olan bir çocuk olan (buna lucid rüya da denebilir) Lloyd’un hikâyesini anlatır. Fakat talihsizlik sonucu, rüyası uyanamadığı bir kabusa dönüşür.

Bilinçaltının en karanlık köşelerini keşfederken, fizik kurallarını bükerek ve rüya dünyasının akışkan dokusunu manipüle ederek kabus gerçeğini nasıl yaşayacağını öğrenmesi gerekecek. Onun bu tuzaktan kaçabilmesinin tek şansı budur.

Birçok korku oyunundan farklı olarak bu oyun, Little Nightmares ve Inside gibi oyunlara benzer şekilde, atlama korkusundan daha fazla gerilim oluşturmaya çalışıyor.

PC, Mac ve Linux sistemlerde oynanabilecek olan oyun, 2018’in son çeyreğinde bizlerle buluşacak.