2023’te Mutlaka İzlenilmesi Gereken Animeler

2023 hepimize uğurlu gelsin derken sanırım dileklerimiz gerçekten de tutmuş. Çünkü harika animeler ve yeni sezonlar bu yıl bizlerle olacak. Umarım beğeneceğiniz animeyi bu yazıda bulabilirsiniz. <3

Attack On Titan: Final Sezonu Kısım 3

100 yıl kadar önce ortaya çıkan devler yüzünden insanların dıştan içe doğru yüksek duvarlar örmesi ve bu duvarlar içine kurulan şehirlerde yaşamaları anlatılıyor. bir gün 60 metrelik bir devin ortaya çıkmasıyla tamamen değişiyor. En büyük dev, duvara delik açarak Eren’in yaşadığı bölgeyi istila ediyor ve Eren’in annesini öldürüyor. Attack on Titan karakterleri arasında en önemli kişi olan Eren, en yakın arkadaşı Armin ve kız kardeşi Mikasa’ın yanında bütün devleri öldürme yemini ediyor. 2013’te çıkış yapan anime Attack on Titan The Final Season Kanketsu-hen adıyla gelecek olan finalin iki bölüm halinde yayınlanacağını duyurdu. İlk bölüm 3 Mart 2023 tarihinde yayınlanacak.

Jujutsu Kaisen: 2. sezon

Hikâye, lise öğrencisi Yuji Itadori’nin gizli bir Jujutsu Büyücüleri organizasyonuna katılmasını konu alıyor. Yuji’nin ev sahibi olduğu Ryomen Sukuna adlı güçlü bir laneti öldürmek için. 2023’te yayınlanacak, tarih net değil.

Tokyo Revengers : 2. Sezon

Takemichi Hanagaki, çaresiz ve ümitsiz bir durumda olan serbest çalışandır. Ortaokulda tanıştığı ve hayatı boyunca çıktığı tek kız olan Hinata Tachibana ile kardeşi Naoto’nun acımasız Tokyo Manji Çetesi tarafından öldürüldüğünü duyar. Ertesi gün istasyon platformundaki kalabalık tarafından raylara itilir. Öleceğini düşünerek gözlerini kapatır fakat tekrar açtığında zamanda 12 yıl öncesine 2005 yılına geriye gittiğini fark eder. Hayatının en iyi yıllarına dönen Takemichi, kız arkadaşını kurtarıp sürekli kaçtığı kendisini değiştirerek hayattan intikam alma kararı alır.

Disney+’ta lisanslı olarak Ocak 2023’te yayınlanacak olan animenin yayınlanma haberi Disney ve Kodansha arasındaki bir anlaşmanın yapılamasının ardından geldi. Amerikan firması ile Japon yayınevi arasındaki bu yeni anlaşma göz önüne alındığında, Tokyo Revengers kesinlikle Disney+ playformunun içerik kataloğuna katılan son popüler anime olmayacak gibi görünüyor.

Haikyuu!! : Son Sezonu Final

Küçük ortaokul öğrencisi Hinata, televizyonda ulusal şampiyonaları gördükten sonra voleybola birdenbire aşık olur. Kısa boyuna rağmen (162 cm) oynayışını gördükten sonra şampiyonaların yıldızı olan ‘Küçük Dev’ lakaplı oyuncunun izinden gitmeye karar verir. Okulunda bir voleybol takımı kurar ve kendi kendine çalışır. Sonunda 3 diğer üye Hinata’nın ortaokuldaki son yılında takıma katılır, daha sonra da Hinata’nın ısrarı üzerine farklı takımlardaki arkadaşları da sadece turnuvalara gidebilmeleri için voleybol takımına girer. Ama turnuvanın ilk maçında içinde ‘Sahaların Kralı’ lakaplı Tobio Kageyama’nın bulunduğu, turnuvanın favori takımına yenilirler. Hinata’nın takımını bu yenilgiden sonra perişan haldedirler ve canları yanmıştır. Bir gün Kageyama’yı yeneceğine söz verir.  Filmin lansman etkinliğinde daha fazlasını öğrenmek için Ağustos 2023’e kadar beklememiz gerekecek.

Demon Slayer : 3. Sezon

Antik çağlardan beri ormanların gizlenmiş insan yiyen şeytanlarla dolu olduğu efsanesi süregelmiştir. Bu efsaneler yüzünden kasaba halkı geceleri asla dışarıya çıkmamaktadır. Efsaneye göre bir iblis avcısı geceleri ortaya çıkmakta ve bu kana susamış şeytanları avlamaktadır. Genç Tanjirou için bu efsane yakında gerçeğe dönüşecektir. Tanjirou, babasının ölümünden sonra ailesine bakmaya başlamıştır. Yaşamları bu trajediyle sarsılsa da mutluluğu bulmuşlardır. Ancak bu mutluluk Tanjirou’nun ailesinin katledildiği ve kurtulan tek kız kardeşi Nezuko bir iblise dönüştüğünde bozulur. Ancak Nezuko yine de insani duygular ve düşünce belirtileri göstermektedir. Tüm bunlar Tanjirou’yu şeytanlarla savaşmaya iter ve kız kardeşini yeniden insana dönüştürme arayışına sokar.

Demon Slayer 3. sezon, Nisan 2023’te Japonya’da yayınlanmaya başlayacak. Bir saat süren ilk bölümün özel gösterimleri, ‘Kimetsu no Yaiba – Dünya Turu Gösterimi’ adlı etkinliğin bir parçası olarak 3 Şubat’tan itibaren yapılacak. 80’den fazla ülkedeki hayranlar, 3. sezonun ilk bölümünü izlemeden önce 2. sezonun 10. ve 11. Bölümlerini arka arkaya izleyebilecekler.