Street Fighter’dan Chun-Li, EA Sanatçısı Tarafından Yeniden Tasarlandı

Chun-Li Street Fighter

Kurgusal karakterlerin en büyük özelliklerinden biri de nadiren yaşlanmalarıdır. Karakterlerin gerçekçi bir şekilde yaşlandırılmaları, karakterlerin yaptıkları ile alakalı kalmalarını zorlaştırıyor. Ayrıca sanatçıların karakteri sürekli yeniden yorumlamak zorunda kalmaları da zahmetli bir iş haline dönüşebiliyor. Elbette bazıları bunu Electronic Arts sanatçısı Xavier Garcia gibi sadece eğlence amaçlı olarak da yapabilmekte. Garcia, Street Fighter’dan Chun-Li karakterini 52 yaşında bir kadın olarak yeniden tasarladı. Ve bu çizimini Twitter hesabı üzerinde paylaştı. Bu çizimde Chun-Li yine her zamanki gibi kaslı görünüyor ve karakterin kendi arkaplanına uygun bir çağda olduğunu bizlere gösteriyor.

Street Fighter II: World Warrior’da her oynanabilir karakterin belli bir doğum tarihi vardı. Chun-Li’nin doğum tarihi 1 Mart 1968 olarak belirlenmişti. Bu da doğal olarak 1991 yılında çıkmış olan oyunda bu karakteri o dönemde 23 yaşında yapmaktaydı.  Ancak Capcom’un muhtemelen serinin bu kadar uzun süre devam edeceğini  veya doğum tarihlerinin karakterleri nasıl etkileyeceği konusunda düşünmemişti. O zamandan beri bu doğum günleri temel olarak önceki serilerden alındı.

Garcia’nın Chun-Li’yi ele alması gayet hoş. Sanatçının  Street Fighter serisinden diğer karakterleri de ele almasını görmek çok güzel olurdu. Ryu bu yaz 56 yaşında olacak. Serinin en büyük yıldızlarından biri olarak yaşına göre tasarlandığını görmek çok güzel olurdu. Tabii ki, Dhalsim bu yıl 68 yaşına giriyor bu da karakteri serinin en yaşlı karakterlerinden biri yapıyor. O yaşta hala esnek kalıp kalıp kalmayacağını görmek güzel olurdu. 🙂

İlk çıkışından bu yana Chun-Li , Capcom’un dövüş serisinin en tanınmış karakterlerinden biri ve tartışmasız dünyadaki en tanınmış video oyunu karakterlerinden biri haline geldi. Bir dövüş oyununda ortaya çıkan ilk oynanabilir kadın karakter olan Chun-Li, çizgi romanlar, çizgi filmler, iki  live-action filmi ve çok sayıda ürün olmak üzere oyunların dışında da karşımıza çıktı.

Garcia’nın Chun-Li tasarımı hakkında ne düşünüyorsunuz? Diğer karakterleri de yaşına uygun şekilde tasarlamasını ister miydiniz? Fikirlerinizi bizlerle paylaşmak için yorumda bulunmayı unutmayın.