THE SiMS 4 Dünyasının Gizemlerini Keşfedelim

the sims 4

Herkese uzun bir aradan sonra merhaba! The Sims 4 bana göre tartışmasız en iyi oyunlardan birisidir. Oyunu başlatınca zaman kavramı adeta yok oluyor ve kendimi Sims 4 evreninde buluyorum. Peki bu oyunda gözünüze takılan bazı detaylar ve gizemler oldu mu? Hadi gelin bu gizemlere yakından bakalım. <3

A funny little photo, I love this horse : r/Sims4
  • Sokağa çıkma yasağı mı ?

The Sims 4’e ek paketle birlikte gelen bir pano sayesinde aile bireylerine sokağa çıkma yasağı gibi kurallar getirmeniz mümkün. Ama hemen yuh demeyin sevimli yanı şu Sim’leriniz zamanla bu panoyu çocuklarının yaptıkları resimleri sergilemek için de kullanıyor. Hemen korkmayalım.

  • San Myshuna’daki Cinayet
r/thesims - Meteliksiz bir sim'i San Myshuno'daki en ucuz daireye taşıdınız ve bunu mu buldunuz?? ahhh

The Sims 4’de San Myshuna’daki en ucuz evlerden birinde korkunç bir suçun izlerini görebilirsiniz. Evlerden birinin zeminindeki halıyı kaldırın ve polislerin olay mahalindeki cesetlerin yerlerini işaretlemek için kullandıkları tebeşirle çizilmiş ize bir bakın derim. Kendimi oyunda Behzat Ç. gibi hissettiğim nadir anlardan birini yaşadım.

  • Lilith Valtore neden aynada görünmüyor ???
Forgotten Hollow: Lot and Resident Info with Images

Her ne kadar Alacakaranlık izlemiş olduğunuzu bilsem de hatırlatmakta fayda var. Mitlere göre vampirler aynada görünmez. The Sims 4‘te de vampir karakterlerin yansımaları olmadığını görebilirsiniz. Ne gölgeleri, ne de aynadan yansıyan görüntüleri olmayan bu karakterler beni bir tık korkuttu açıkçası… Bunun dışında barmenlik ve bahçecilik hobisi ile oyuna plasma fruit dışında zehirli bir ot olmasıyla tanınan kurtboğan (wolfsbane), sinek tuzağı (sixam mosquito trap) ve vampir efsanelerinin vazgeçilmezi sarımsak da geliyor. Eğer vampir güçleri arasından sarımsak bağışıklığını almazsanız sarımsak bulunan evlere giremezsiniz. Doğal olarak bahçenizde sarımsak da yetiştiremezsiniz.

Plasma bitkisini Vlad’ın evinin hemen arkasındaki yeşil alanda, kurtboğan otunu Valtore kardeşlerin bahçesinde bulabilirsiniz. Ne kadar çok ansiklopedi okursanız o kadar çeşit kokteyl ve yemek yapabiliyorsunuz.

  • Beetlejuice mu Bira mı ? Sanırım sizi öldürebilir!
Guide: The Sims 4 Mixology Skill | SimsVIP

Ünlü sinema filmi Beetlejuice’ gönderme yapılan ve Eco Lifestyle ek paketi ile oyuna eklenen bir kokteyl küçük böceklerden yapılıyor ve arka arkaya 3 tane içtiğinizde beklenmedik şeyler oluyor. Bio-exorcist hayaleti çağırmak için 3 tane içilmesi gereken bu içki şansınız yaver gitmezse sizi öldürebiliyor. Böcek çiftliğinden böcekleri yetiştirin ve besleyin. Daha sonra 10 seviye miksoloji ( benim deyimimle barmenlik) becerisine ulaşıp bu kokteyli deneyin. Size bol şans şimdiden

  • Toplanın Bahçeye gidiyoruz!
Mod The Sims - Crick Cabana | Willow Creek renovation #2 | Base game and NO  CC

Willow Creek şehrinde bulunan Crick Cabana isimli eve gidin. Bu evin bahçesindeki nehrin kenarında diğerlerinden farklı bir ağaç var. bu ağaca gelip “view” seçeneğini seçin. bu işlemi, yeni bir seçenek çıkana kadar yapın. çıkan yeni seçeneği de başka bir seçenek çıkana kadar seçmeye devam edin. çıkan her yeni seçeneği seçtikten sonra ağaçta bir kovuk oluşacak. bu kovuğun üstüne gelip “explore” seçeneğini seçin. daha önceden keşfedilmişse eğer “travel to sylvan glade” sekmesini seçmeniz yeterli. sim’iniz ağaç kovuğundan içeri girdikten sonra bir dizi sekmeler çıkacak. bunlardan ilkinde “follow the sound”. ikincisinde “follow the downstream” üçüncüsünde “enter the mist” dördüncüsünde ise “travel to glade” sekmesini seçiyoruz. Sonra durağımıza ulaşıyoruz <3 Bölgede başka yerde bulunmayan nadir balıkları da avlayabilir yeni meyveler toplayabilirsinizz.

  •  Uzaylılar Buraya da Sızmış !
Conspiracy Theories: Planet Sixam is a Hoax | SimsVIP

Buraya ulaşmanın iki yöntemi var:

Yöntem 1: Roket Bilimi

Çoğu Sim’in Sixam’a ulaşmasının birinci yöntemi, Roket Bilimi’nin 10. seviyesine ulaşmak ve 1.000 Simoleon karşılığında bir Solucan Deliği Jeneratörü kurmaktır. Toplamda, proje size 7.000 Simoleon’a ve biraz zamana mal olacak. Ekstra yükseltmelere gerek yoktur. Roketiniz, Sixam’a ulaşmak için Solucan Deliğinden Geçme yeteneğine sahip olacak.

Yöntem 2: Bilim Adamı Kariyeri
 
The Sims 4’de Bilim Adamı Kariyerinde 10. seviyeye ulaştığınızda , Solucan Deliği Jeneratörünüzü işe katılarak ve Buluş Oluşturucuyu kullanarak yükseltebilirsiniz. Bu kariyer hakkında her şeyi rehberimizde öğrenebilirsiniz, ancak bilmeniz gerekenler şunlardır: Solucan Deliği Jeneratörünün ilk yapımı, 6. seviyeyi ve bilimsel bir atılımın yanı sıra 2 olağandışı metal, kristal ve herhangi bir elementten ikisini gerektirir . Yükseltmenin kullanımı ücretsizdir; yalnızca Solucan Deliği Jeneratörünü Buluş Oluşturucuya yerleştirmenizi ve yükseltmeyi seçmenizi gerektirir. Bu, ikisi arasında daha fazla zaman harcayan yoldur, ancak Scientist harika bir Kariyerdir ve bol miktarda para kazanma potansiyeli sunar, dolayısıyla hiçbir şekilde Rocket Science gibi bir batak değildir.

  • Yalnızca Becerikliler Girebilir!
Forgotten Grotto ~ Guide – Gaming with char

Forgotten Grotto isimli bu alanın iki girişi vardır ve her ikisi de Oasis Springs’tedir. Birisi Desert Bloom Park’ta diğeri ise Landgraab Konağı’nın arkasındaki uçurumun aşağısında. Ayrıca Batfish’i bulabileceğiniz tek yer burası. Burası için sadece 10. seviye el beceri gerekiyor onun dışında evinizin mahallenize girer gibi sallana sallana mahallede yürüyün ve mağaraya ulaşacaksınız.

The Sims 4’de sizin gizemli gördüğünüz neler var? Yorum yapmayı unutmayın.