Dark Souls III’ün Yeni Oynanış Videosu

From Software, Xbox One, PS4 ve  PC platformları için gelecek olan aksiyon RPG Dark Souls III oyunu için Ustream’de yeni bir video yayınlamaya başladı. Videoda yeni dövüş mekanikleri ve oyuncuların oyun sırasında karşılaşacakları boss mücadelelerine yer veriliyor.

14 dakikalık videoda From Software’den Yasunori Ogura oyunu oynayarak Dark Souls III’ün oynanış biçimini göstermiş.

Videoda gösterilenlerden biri Battle Arts(Dövüş sanatları) kullanarak savuşturma ve karşı atak yapmak. Bu yeni dövüş mekanizması ilk olarak Dark Souls III’te tanıtılmaya başlandı. Silahların stilleri her silah eşsizmiş havası yaratıyor ve daha fazla kombat/dövüş yapma olasılığı meydana geliyor.

Oyun karakterinin yeni duruş şekliyle oyuna yukarıdan bakılabilmekte, hızlı ve verimli bir şekilde duruş şekilleri değiştirilebiliyor. Ogura videoda kalkan kullanmak yerine düşmanları kılıcıyla savuşturup yine kılıcıyla hızlı vuruşlar yapıyor. Videonun sonunda Ogura’yı kurtulma ve çalım manevralarına çalışırken görüyoruz. Video oyunculara düşmanlarına nasıl yaklaşacakları ve onlara nasıl atak yapacakları konusunda birden fazla yol gösteriyor.

Dark Souls III ‘ün Kuzey Amerika’da Xbox One, PS4 ve PC platformları için 12 Nisan’da çıkması bekleniyor.