WEDNESDAY 2. Sezon Ne Zaman? Dizinin Gelecek Sezonu Hakkında Bildiklerimiz

Wednesday, Netflix’in 2022 yılındaki sürpriz hiti oldu. Son yıllardaki bazı orta halli animasyon filmlerinden sonra, bu keskin, modern yeniden başlatma, Addams Ailesi’ni 1990’lardan bu yana ilk kez ekranlara geri getirdi. İlk sezon büyük beğeni topladı. Wednesday 2. sezon için de hayranlar beklentiye girmiş durumdalar.

Bu arada dizinin incelemesini sitemizden okuyabilirsiniz: WEDNESDAY 1. Sezon İncelemesi ve ADDAMS FAMILY Dizi-Film Geçmişine Bir Bakış

Yapımdaki en akıllıca karar, odağı Wednesday Addams’a ve daha spesifik olarak Jenna Ortega’ya çevirmek oldu. Keskin bakışları, soğukkanlı konuşması ve ilginç dans hareketleri arasında, ölüm takıntılı karakteri canlandıran Jenna Ortega, dizide gerçekten başarılı bir performans sergiliyor. Peki herkesin favori gotik kızının maceraları devam edecek mi?

Wednesday’in ikinci sezonu onaylandı mı?

Resmi değil

Netflix henüz Wednesday için ikinci bir sezon duyurusu yapmadı. Ancak dizinin geri dönüşü, Netflix’de rekor kıran başarısı nedeniyle kaçınılmaz gibi görünüyor.

Netflix’e göre Wednesday, açılış haftasında dünya çapında 341,2 milyon saat izlendi. Bu rakam, Stranger Things’in dördüncü sezonunun (335 milyon saat ile) platformdaki herhangi bir İngilizce dizi için en iyi açılış haftası olarak sahip olduğu rekoru tahtından indirdi. Dizi bir sonraki hafta kendi rekorunu kırarak tek bir hafta içinde 400 milyon saate ulaştı.

Wednesday’in geleceği konusunda uykularınız kaçıyorsa, içiniz rahat olsun, Squid Game’in dünyayı fetheden başarısından sonra Netflix’in bir diğer başarısı da bu dizi ile oldu.

wednesday 2. sezon
Hunter Doohan Tyler ve Jenna Ortega Wednesday Addams – Wednesday’. CREDIT: Netflix

Wednesday’in yolculuğu ikinci sezonda nereye gidebilir?

Stalker İş Başında

Birinci sezonun sonunda Wednesday, yeni hediye edilen akıllı telefonuna bilinmeyen bir numaradan gönderilen tehdit mesajları alır. Aralarında kahve içerken çekilmiş fotoğraflarının ve “Seni izliyorum” yazılı bir mesajın da bulunduğu mesajlara bakarken, memnuniyetle bunun “ilk stalker’ı” olduğunu açıklar.

Bu takipçinin kimliği muhtemelen ikinci sezonun ana gizemi olacak, ancak çözülmemiş başka konu başlıkları da var. Tyler’ın (Hunter Doohan), canavar Hyde olduğu ortaya çıktıktan sonra polis gözetiminden kaçtı mı? Benzer şekilde, arılarla kaplandıktan sonra tutuklanan Laurel Gates‘in akıbeti ne oldu?

Addams Ailesi’nin geneline de daha büyük ışık tutmak için yer olabilir. Morticia (Catherine Zeta-Jones) ve Gomez Addams (Luis Guzmán), küçük kardeş Pugsley (Isaac Ordonez) ile birlikte ilk sezonda aileyi çok fazla göremedik. Dizinin yedinci bölümünde kısa bir süre bahsedilen Kuzen Itt’in Wednesday 2. sezon ile ikinci kez ekrana gelmesi de söz konusu olabilir.

wednesday 2. sezon ne zaman
WEDNESDAY 2. Sezon merakla bekleniyor

Oyuncular ve yaratıcılar ikinci sezon hakkında neler söyledi?

Daha karanlık olabilir

Jenna Ortega, Wednesday 2. sezon için daha karanlık bir tema beklendiğini belirtti.

Entertainment Tonight’a konuşan aktris, “Wednesday 2. sezonun daha karanlık olmasını istiyorum,” dedi. “Sanırım tipik bir kahramandan ziyade bir anti-kahraman akışında devam etmesini istiyorum” diye ekledi.

Dizinin showrunner’ı Miles Millar, ikinci sezonda ailenin daha fazla ön plana çıkacağını ve dizinin Wednesday’e odaklanmaya devam edeceğini söyledi. Miller TVLine‘a verdiği demeçte, “Bu karakterlerle sadece yüzeye dokunduğumuzu hissettik ve oyuncular bu rollerde çok harikalar” dedi. “Catherine bence ikonik bir Morticia.”

“Wednesday ve Morticia arasındaki ilişki de dizi için çok önemli ve Wednesday’in aile dışında kendi yolunu çizmeye çalışması fikri de önemli.”

Miller, “eğer ikinci sezona geçecek olursak, bu sezon olduğu gibi birkaç bölümde kesinlikle aileye yer vermek istediklerini” de sözlerine ekledi.

Wednesday ile ilgili olarak, yardımcı programcı Al Gough, ilerleyen bölümlerde onun büyümesine odaklanılacağını söyledi. “Dizi gerçekten de dünyayı siyah beyaz gören ve grinin tonları olduğunu öğrenen bir kız hakkında. Bence her ilişki ya da arkadaşlık gibi, başka faktörlerle karmaşık hale gelebilir. Hiçbir zaman pürüzsüz bir seyir olmayacak. Ve bu gerçekten de onun arkadaşlığın iniş ve çıkışlarında yol bulmayı öğrenmesi.”

Siz de Wednesday 2. sezon için merakla bekleyenlerden misiniz? Yorumunuzu bırakmayı unutmayın, dizi hakkında güncellemeleri paylaşmaya devam edeceğiz.