Geoff Johns ve Gary Frank Çizgi Romanı ‘GEIGER’ Dizi Olma Yolunda

Geoff Johns ve Gary Frank, çok satan Image Comics serileri Geiger‘ı TV ekranlarına taşımak için Paramount Televizyon Stüdyoları, Dear White People ve yaklaşan Flashdance dizisinin arkasındaki stüdyo ile işbirliği yapıyor. Ekip, uyarlamada yapımcı Justin Simien (Dear White People) ile birlikte çalışacak. Projeye henüz herhangi bir kanal ya da yayıncı bağlanmadı.

Geiger’in Konusu

2050 yılında geçen Geiger, Tariq Geiger adında radyoaktif bir aile babasının etrafında dönüyor ve ailesinin yaşadığı barınağı korumak için günlerini ve gecelerini yapması gereken her şeyi yaparak geçiriyor. Geiger bir grup şiddet yanlısı leş yiyiciyle savaştığında, bağlı oldukları suç imparatorluğunun gazabıyla karşı karşıya kalır.

geiger dizi

Dizinin Yapımcı Kadrosu

Johns pilot bölümü yazarı, showrunner’lık ve yapım şirketi Mad Ghost için Jamie Iracleanos ile birlikte yürütücü yapımcılık görevlerini üstleniyor. Frank de Kyle Laursen ve Culture Machine’in kısa süre önce Paramount’la üç yıllık genel bir anlaşma imzaladığı Simien ile birlikte yürütücü yapımcı olarak görev yapacak.

Johns ve Frank, eserin dünyasını genişletmeye devam ediyor ve kısa süre önce ilk sayısı tükenen ve baskıya geri dönen Junkyard Joe’yu duyurdular.

“Image’a, tüm perakendecilere ve okuyuculara teşekkür ederiz! Gary ve ben Junkyard Joe’ya gelen tepkilerden daha mutlu olamazdık,” diyor Johns. “Geiger ve The Unnamed için heyecan verici bir zaman oldu ve biz daha yeni başlıyoruz!”

Frank, “İnsanların eline daha fazla kopya ulaştıracağımız için çok mutluyum çünkü neyin geleceğini biliyorum ve geldiğinde, insanların en başından beri gemide olmayı dileyeceklerini düşünüyorum” dedi. “Bu kitapla ne kadar gurur duyduğumu anlatamam.”

Junkyard Joe’ya gelecek olursak; dünya onu karikatürist Muddy Davis‘in çizgi romanı olarak tanıyor, ancak gerçek Vietnam Savaşı’na kadar uzanıyor. Bu onların fedakarlık ve kardeşlik hikayesidir. Tarih boyunca, kimlikleri ve yaşamları bir sır olan, beklenmedik ve ilginç kahramanlar yükselmiş ve düşmüştür. Ancak Büyük Kötülüğün durdurulması için onların hikâyeleri anlatılmalıdır. Onlar Bilinmeyen Savaş’ta savaşan İsimsizler. Junkyard Joe gazilerin bakış açılarını çizgi roman merceğinden yansıtmaya çalışıyor.”

Geiger ve Junkyard Joe‘yu Image Comics’ten basılı ya da dijital olarak edinebilirsiniz.

Çizgi roman haberleri için sitemizi takip edebilirsiniz.