Marvel Açıkladı: Disney + için VISION Dizisi Geliştiriliyor

vision dizi

Marvel’da Vision merkezli bir Disney+ dizisinin geliştirilmekte olduğu ve stüdyonun bunun için çalışmalarda olduğu bildiriliyor. Kaynağa göre sonunda bir Vision dizisi geliyor diyebiliriz.

Karakterin yeniden diriltilmesinin üzerinden bir yıldan biraz fazla bir süre geçmişken, Marvel Stüdyolarında Disney + üstünde yayınlanacak Vision dizisi geliştirildiği bildiriliyor. Paul Bettany ilk olarak Marvel Sinematik Evreni’nde Tony Stark‘ın çeşitli Iron Man kostümlerinin yanı sıra Stark Binası ve ev laboratuvarındaki yapay zeka programı Jarvis’in sesi olarak karşımıza çıkmıştı. Bettany, Ultron Çağı ile Jarvis ve Zihin Taşı’nın bir kombinasyonu olan Vision rolüyle filmlere geçiş yaptı ve bu rolü Civil War ve Infinity War boyunca sürdürdü.

Ancak Bettany daha sonra Marvel’ın ilk Disney+ dizisi olan WandaVision için geri dönüp, kendisinin ve Elizabeth Olsen’ın baş rolde olduğu yapımda (Vision’ın ölmesinin acısıyla Wanda tarafından yaratılan bir alternatif gerçekliği konu alan) yer aldı.
Dizi, S.W.O.R.D.’un Vision’ın hafızası silinmiş orijinal bedenini başarılı bir şekilde yeniden bir araya getirmesi ve Wanda’yı alaşağı etmek için göndermesiyle, Wanda’nın versiyonunun hafızalarını geri yükleyebilmesi ve beyaz bedenli Vision’ın kaçmasıyla nihayetinde sona erecekti. İzleyiciler Bettany’nin MCU’daki sevilen karakteri için sırada ne olduğunu merak ediyordu ve görünüşe göre onu geri getirmek için adımlar atılıyor.

Jeff Sneider’ın The Hot Mic podcast‘inin son bölümünde, Hollywood’dan bir kaynaktan aldığı bilgiye göre Marvel’da bir Vision Disney+ dizisinin geliştirilmekte olduğunu bildirdi. Kaynaklar, stüdyonun Vision Quest çalışma başlığına sahip olduğu bildirilen proje için bir yazar odası açmak üzere olduğunu iddia ediyor.

Vision Dizisi ve Adının Önemi Açıklandı

Vision Disney+ dizisine ilişkin haberlerin doğru çıkması halinde, karakterin MCU’daki geleceğine ilişkin planlara dair ilk önemli bilgi Vision Quest‘in çalışma başlığında yer alacak. Bu başlık karakterin Marvel Comics’teki en unutulmaz bölümlerinden biri. 1989’da West Coast Avengers’ın bir parçası olan kahraman parçalara ayrılmış, insan beyni kalıpları silinmiş, cildi tebeşir beyazı haline getirilmiş ve esasen onu daha çok robotik bir varlığa dönüştürmüştü, çünkü duyguları olmasa da anıları sonunda geri yüklenecekti. Vision Quest ayrıca Scarlet Witch’ten olan çocuklarıyla ilgili gerçeği de öğrenmesine tanık oldu; Wanda “histerik bir hamilelik” geçirmiş ve güçleri hayali çocuklar yaratmaya yansımış, gerçek ortaya çıkınca da bu çocuklar varoluştan silinmişti.

vision dizisi
Vision Dizisi içinde Beyaz Vision Görülebilir

Vision Quest’in hikayesinin büyük bir kısmının WandaVision’da zaten keşfedilmiş olduğu göz önüne alındığında, bildirilen Vision Disney+ dizisinin çizgi romandan nasıl uyarladığını ya da ondan tamamen uzaklaşıp uzaklaşmadığını görmek ilginç olacak.

İlk MCU dizisi, Vision‘ın sadece beyaz, restore edilmiş versiyonunun dünyada kalması ile sona ermişti. Ancak restore edilmiş anıları ve bunların potansiyel duygusal etkileriyle yüzleşmesinden yola çıkarak, dizinin hikayesinin devamı için kapıyı açık bırakmıştı. Buna ek olarak, Doctor Strange in the Multiverse of Madness‘ın en sonda Wanda konusunda bıraktığı boşluk düşünülürse, Bettany’nin Vision dizisi içinde karısıyla yeniden bir araya geleceğini umabiliriz.