Benzer Yönleri İle Isekai Ojisan ve Dagashi Kashi

Herkese selam, bu yazımda sizlere iyi bir anime eşleşmesi sunacağım. Arkanıza yaslanın ve
çayınızı, kahvenizi atıştırmalıklarınızı hazırlayın.

Animelerimiz hakkında bilgilendirme ile başlayalım.

Isekai Ojisan

“Başka Bir Dünyadan Amca” olarak Türkçeye çevirebileceğimiz yapım, bir televizyon serisidir. 2022 Yaz Sezonunda karşımıza çıkan anime serisi 13 bölüm olarak yayınlandı.
Yapımın komedi, isekai, fantezi, Otaku Kültürü ve parodi türlerini barındırdığını da ekleyelim. Hotondo Shindeiru tarafından web manga olarak başlayan yapımın animesini “Atelier Pontdarc” stüdyosu hazırladı.Isekai Ojisan’ın konusuna gelecek olursak;

On yedi yıl önce Takafumi’nin amcası komaya girdi ama şimdi sonunda bilinci yerine geldiğinde geri döndü.

Çok geçmeden Takafumi iki tuhaf şeyi keşfetti: Amcası video oyunlarına her şeyden çok değer vermektedir ve komadayken aslında kahraman bir koruyucu olarak başka bir dünyaya gönderilmiştir.

Artık Takafumi sadece tam anlamıyla sadece büyülü bir amcayla aynı odayı paylaşmak zorunda değil, aynı zamanda amcasının yirmi yıllık geçmişini – akıllı telefonlar, yüksek hızlı internet, modern anime kinayeleri ve 90’ların travmatik sonuçları – hakkında da bilgi sahibi olmalıdır.

Amcamız, aynı zamanda Takafumi ve onun arkadaşı Fujimiya Sumika’ya bu 20 yıllık macerası hakkında inanılmaz hatıralar anlatır.

Dagashi Kashi

Dagashi Kashi yapımı, bir televizyon serisidir ve ilk sezonu 12 bölüm olarak 2016’nın Ocak ve Nisan ayları arasında yayınlamıştır. Serinin ikinci bir sezonu bulunmakta, ancak seriyi çok beğenirseniz ilk sezondan sonra mangadan devam edebilirsiniz.

Komedi, yaşamdan kesitler, romantizm ve parodi türlerini barındıran bu yapım, Call of the Night’ın(Yofukashi no Uta) da yazarı olan Kotoyama tarafından yazıldı. Feel stüdyosu tarafından da animeye uyarlandı.Dagashi Kashi’nin konusu şöyle;

Shikada You kırsalda bir bakkala sahibidir ve planı bir gün oğlu Kokonatsu’nun devralmasıdır ancak Kokonatsu onun yerine manga yazarı olmak istemektedir.

Bir gün ünlü şeker üreticisi Shidare Şirketinin varisi, Shidare Hotaru onları ziyaret eder.
Onun babasının şirketine katılmasını istemektedir ancak Kokonatsu’nun bakkalı devralmasına ikna etmeleri gerekmektedir.

İki Serinin Benzer Noktaları

 • Her ikisinde de nostaljik bir atmosfer var ve geçmişle yumuşak ve samimi bir bağ kuruyor.
 • Mekanlar ve arkaplan tasarımları iyi çizilmiş.Sanki dün oradan geçmişsiniz gibi oldukça yakın…
 • Özgün bir mizah anlayışları var. Yüksek kahkaha beklentilerine girmeden izleyin, ben çok gülmüştüm. İnsanın neşesini yerine getiriyor.
 • Ayrıca seslendirmen ekibi de hakkını veriyor.
 • Karakterlerin duygusal durumları ve tepkileri başarıyla yansıtılmış.
 • Sevimli çizimler ve yüz ifadeleri çok iyi.
 • Karakterler ile kolayca özdeşleşebiliyorsunuz ve bunun çok önemli olduğunu düşünüyorum.
 • Her ikisinde de boş bir ilişki ve gereksiz aşklar yok. Nereye bağlandığı anlaşılmayan ilişkiler, bazen izleyiciyi sıkabiliyor. İki seri için de böyle bir durum söz konusu değil.
 • Bol bol atıştırmalıklara yer verildi. Dagashi Kashi’de tatlılar ile bilgiler ve İsekai Ojisan’da kahveye değinmeleri güzeldi.

  Isekai Ojisan sevdiyseniz Dagashi Kashi sizin için iyi bir eşleştirme olacak.

Sağlıklı, huzurlu ve mutlu günler diliyorum.