Wondercon: DC Comics Tarafından Joker’in Gerçek Adı Açıklanacak

Batman, Metron’un tahtına oturdu. Cevabı öğrendi ama biz halen bilmiyoruz. Ortada çok söylenti var. Fakat düşünüldüğü gibi Joker’in adı Joe Chill veya Jack Napper değil, bu kesin. DC, Joker’in gerçek adını açıklayacak.

WonderCon’daki  DC Rebirth etkinliği sırasında Justice League’in yaratıcı ekibi yazar Geoff Johns ve sanatçı Jason Fabok, Justice League #50’de Joker’in gerçek adı yani kimliğini açığa çıkaracaklarını duyurdular.

Joker’in gerçek adı

Justice League 42. sayıda Batman, kendisine  tüm bilgiye erişim imkanı sağlayan Mobius Chair’de görevlendirilmişti. Batman, ilk olarak ailesini kimin öldürdüğünü sorarak bunu test etmiş ve Joe Chill cevabını almıştı. Sandalyeyi tekrar kullandı ve bu defa Joker’in gerçek isminin ne olduğunu sordu, sandalyenin cevabını sadece Batman duydu ve bizleri Batman’in şok olmuş surat ifadesiyle bıraktı. 25 Mayıs’ta satışa çıkacak Justice League’in 50. sayısında  Johns ve Fabok nihayet bize Batman’in ne duyduğunu açıklayacaklar.

joker2

Joker’in kökeni genel olarak bir gizem olarak verildi. Joker’in kendisi The Killing Joke’da bunu, “Eğer bir geçmişim olacaksa birden fazla seçeneğim olsun isterim.” diyerek mükemmel şekilde ifade etti. Karakterin gizemli havasını bozacağı için bazı hayranlar cevabı asla duymak istemiyorlar.

DC Rebirth  etkinliğindeki bir röportajda konuşan Johns:

“Cevap büyük olasılıkla insanların tahmin ettikleri gibi olmayacak.” dedi. IGN’in yaptığı söyleşiyi aşağıda izleyebilirsiniz.

Batman’de bu kadar büyük şok yaratmasından dolayı karakterin kimliğinin DC çizgi romanlarında daha önceden var olan ve tanınan biri olma ihtimalini artırıyor.