ibi0s2axcn6wvw27irub

Fantastik Dörtlü Filminin Önemi- Neler Beklemeliyiz ?

Daha önceki yazılarımda da bahsettiğim gibi, küçük yaşımda izlediğim Spider-Man, X-Men, Fantastik Dörtlü gibi animasyonların, Marvel sevgimi geçtim, kendi karakterime bile direkt etkileri oldu.

Bu nedenle ister istemez, ne kadar büyürsek büyüyelim süper kahraman filmlerine heyecan besliyoruz ve onların iyi olmasını istiyoruz.

Spider-Man, X-Men vb. Marvel karakterlerinin “iyi” diyebileceğimiz film adaptasyonlarını gördük. Fakat maalesef ki Fantastik Dörtlü için henüz iyiye yakın olan bir film göremedik.

Ioan Gruffudd, Jessica Alba, ve Chris Evans’lı ilk iki filmi en azından izlenebilir durumda. Ama Miles Teller, Kate Mara ve Michael B. Jordan’lı 2015 çıkışlı film kadar az kötü film izledim.

Fantastik Dörtlünün Önemi ve Stan Lee’nin Mirası

Stan Lee tarafından yazılan, Marvel’ın ilk aile süper kahramanları olan Fantastik Dörtlü, şirketin büyümesinde büyük rol oynuyor. Bana göre Fox filmlerinin iyi olmamasının nedeni Stan Lee‘nin fikirlerine sadık kalmaması. 2015’deki filmde Stan Lee Cameo’su bile yok. Çok ayıp.

Marvel Studios’un Fantastik Dörtlüsü

Disney Fox’u satın aldığında, X-men’den ziyade, Fantastik Dörtlü filmi için daha çok heyecanlanmıştım açıkçası. Bunun nedeni 13 tane X-men filmi olması ve buna doyduğumu düşünmem.

Fakat güzel bir “F4” filmine açlığım devam ediyor. Benim Kevin Feige yönetiminde, güzel bir film izleyeceğimiz konusunda en ufak bir şüphem yok.

Şu ana kadar film hakkında neler biliyoruz ?

2022’de çıkacak olan fantastik dörtlü filmi hakkında şimdilik pek fazla şey bilmiyoruz. Kafamızda “Faz 4” ve “Faz 5” belki de “Faz 6” için önemli olacağını tahmin edebiliyoruz. John Watts’ın yöneteceği filmin henüz oyuncu kadrosu henüz belli değil.

Uzun zamandır hayranlar Emily Blunt ve John Krasinski’nin filmde başrol olarak oynama konusunda aşırı ısrarlı. 

Ne yazık ki Emily Blunt bizler gibi düşünmüyor, katıldığı bir röportajda “süper kahraman filmleri benlik mi emin değilim” demesiyle hayallerimizi suya düşürmüş gibi duruyor, belki zamanla fikirleri değişir, bilemiyoruz. 

Doctor Doom ve Diğer Karakterler

Fantastik Dörtlünün Disney’e geçmesi, beraberinde Doctor Doom, Gümüş Sörfçü, Galactus gibi karakterlerin de evrene dahil olmasını sağladı. Böylece çok zengin bir hikaye çeşitliliği oluşmuş oldu Marvel’ın elinde. Gözüken o ki önümüzdeki 1-2 fazKang The Conqueror‘u” ana kötü olarak kullanacak olan Marvel, sonrasında Doom ya da Galactus’u kullanacak gibi duruyor.