DOCTOR DOOM, Bir Dragon Ball Karakterinin Köken Hikayesini Çaldı

Marvel, sevilen bir Dragon Ball karakteri olan Piccolo aynı orijin hikayeyi paylaşan Doctor Doom’un yeni bir versiyonunu okuyuculara sunuyor.

Doctor Doom’un yeni ve garip bir versiyonu Dragon Ball’un Piccolo köken hikayesini çaldı. Tıpkı orijinal Piccolo’nun İsimsiz Namekian’ın ruhunu biri iyi diğeri kötü olmak üzere iki parçaya bölmesiyle yaratılması gibi, Doom’un bu yeni versiyonu da Victor Von Doom‘un Soulsplitter Stone(Ruhları Ayıran Taş) adlı nesneyi kullanarak kendisinin iki zıt versiyonunu yaratmasıyla ortaya çıktı.

Piccolo, Dragon Ball’un en popüler karakterlerinden biridir ve seri boyunca pek çok dönüşüm geçirmiştir. İlk çıkışını, Dünya’yı ele geçirmekle tehdit eden ve Son Goku ve müttefikleri tarafından zar zor durdurulan kötü ve güçlü bir yaratık olan Kral Piccolo olarak yaptı. Bu savaştan birkaç yıl sonra, Kral Piccolo’nun “oğlu” ortaya çıktı. Adı sadece Piccolo idi. Kendisi yaratıcısının tüm genlerini ve kötü niyetini miras aldı. Ancak Piccolo, Goku ve oğlu Gohan’ın etkisi sayesinde yavaş yavaş kendini affettirdi ve bir adalet savaşçısı oldu. Piccolo, tehlikeli androidleri durdurmak için gereken gücü elde etmek amacıyla bir başka Namekian olan Kami ile birleşti ve bu süreçte geçmişiyle ilgili gerçeği öğrendi.

dark doom doctor doom
Doctor Doom Soulsplitter ile zıt iki karaktere ayrılmakta

Doctor Doom’un Hikayesi Piccolo’nunki ile Aynı

Derek Landy, Greg Land ve Frank D’Armata‘nın yazdığı All-Out Avengers #2’de okuyucular Doctor Doom’un iki yeni versiyonuyla tanışıyor. Doom’lardan biri Mjolnir’i bile kullanabilen bir kahraman, Avengers’a katılmış ve Iron Man tarafından Dark-Doom olarak adlandırılan başka bir Doom’un dünyayı ele geçirmesini engellemeye çalışıyor. Hikaye boyunca, iki zıt karakterin, orijinal Doom’un, bir kişiyi biri aydınlık diğeri karanlık olmak üzere iki versiyona ayırma gücüne sahip gizemli bir eser olan Ruhları Ayıran Taş ile deney yaptıktan sonra yaratıldığı ortaya çıkıyor. Bu, Piccolo’nun köken hikayesine inanılmaz derecede benzemektedir ve bu hikaye ona birleşmelerinden önce Kami tarafından anlatılmıştır.

Hem Kami hem de Kral Piccolo aslında, kendi gezegenindeki bir felaketten kurtulan tek kişi olarak Dünya’ya gelen aynı kişinin, İsimsiz Namekian’ın iki yarısıydı. Onlarca yıllık eğitimden sonra, bu kişi kendini saf olmayan içgüdülerinden arındırmaya karar verdi ve onları bir kenara attı, ancak bu süreçte beklenmedik bir şekilde saf kötülükten oluşan bir varlık olan Kral Piccolo’yu yarattı. Tıpkı All-Out Avengers’da Dark-Doom’un “iyi” Doom’dan çok daha güçlü olması gibi, Dragon Ball’da da Kral Piccolo Kami’den çok daha güçlüdür. Ancak yıllar sonra Piccolo ve Kami birleştiğinde, ortaya inanılmaz derecede güçlü, saf bir Namekian savaşçısı çıkar. Avengers hikayesinde ise Dark-Doom, orijinal Victor Von Doom‘un çelişkili olduğunu, iyi ve kötü arasında bölündüğünü ve bu nedenle bölünmüş versiyonlarından daha zayıf olduğunu söyler.

Başarılı My Hero Academia serisinin de kanıtladığı gibi, manganın süper kahraman çizgi romanlarından ilham alması o kadar da alışılmadık bir durum değil. Bu durumda ise tam tersi oldu ve Doctor Doom’un bu yeni, çok ilginç versiyonları Dragon Ball’un Piccolo’su ile tamamen aynı köken hikayesine sahip.