SPIDER-MAN LIFE STORY | Çizgi Roman Önerisi

spider-man life story

‘ Evlat sorumluluk, dünyanın kaprislerinden birisi olduğun anlamına gelmez. Hepimizin kendi yolculuğu var. Bu benim. Burada iyi iş çıkarıyorsun, bunu her gün görüyorum. Sorumluluk pek çok şeyle ilgilidir, ancak her şeyden önce özveri ve fedakarlık ile ilgilidir. Ve kendini tehlikeye attığını görünce, bu çok açık… ikisini de anlıyorsun. Kalbinin sana rehberlik etmesine izin ver. Ve yakında görüşürüz.

— Kaptan Amerika

Hala yapıyorum. Örümcek Adam. Saygılı. Neşesiz. Yaşlı bir adamın her gün spor salonuna gitmesi gibi. Durmaya çalıştım, gerçekten pes edip edemeyeceğimi görmek için, belki MJ’i geri kazanabilir miyim diye. Ama büyük güçle büyük suçluluk gelir. Yardıma ihtiyacı olan insanlara sırtımı dönemem. Belki… belki de yardım ettiğimi düşünerek kendimi kandırmaya çalışıyorum.

Peter Parker

1962’de AMAZING FANTASY #15’te Peter Parker on beş yaşındayken radyoaktif bir örümcek tarafından ısırıldı ve Amazing Spider-Man oldu! O olaydan bu yana gerçek dünyada altmış yıl geçti – peki Peter için de aynı süre geçseydi ne olurdu? Marvel’ın 80. yıl dönümü kutlamalarının bir parçası olan özel bir üst düzey sınırlı seri olan SPIDER-MAN: LIFE STORY, Chip Zdarsky ve Mark Bagley’in yeteneklerini bir araya getiriyor. Örümcek Adam’ın tüm tarihi baştan sona anlatılıyor ve yaşadığı on yılların önemli olaylarına tanık oluyoruz!

Kısaca Konusu Nedir?

Hikayenin başlangıcına biraz göz gezdirelim. Peter’ın Baxter Binası’ndaki stajı, onu doğrudan Bay Fantastik altında Gelecek Vakfı’nın bir üyesi olarak çalışmasına ve ayrıca Doktor Ahtapot ile iş arkadaşı olmasına yol açıyor. Bu arada, Vietnam Savaşı, Hank Pym gibi daha fazla meta-insanların çatışmaya katılmasıyla öfkelenmeye devam ederken, Kaptan Amerika savaşın her iki tarafında da hayat kurtaran bir kanunsuz oluyor. Peter yaşlandıkça kitap, Green Goblin ile olan davası, May Hala ile evlenen Doktor Ahtapot, uzaylı kostümü, Kraven’in Son Avı, İç Savaş ve hatta korkunç Klon Efsanesi gibi daha büyük Örümcek Adam hikaylerini gösteriyor. Olaylardan bazıları, ana Marvel Evreninde olduğundan çok daha farklı bir şekilde ortaya çıkıyor.

Spider-Man Life Story Neden İyi?

Zdarsky ve Bagley, Örümcek Adam’ın 1960’lardaki ilk görünümünden itibaren doğal olarak yaşlandığını anlatan etkileyici bir hikaye anlatımına sahipler. Bu çizgi roman serisindeki her bir sayı, on yıllık bir katmanda yer alıyor. Ancak yine de her on yılın en büyük Spider-Man hikayelerinin başka versiyonlarını görüyoruz. Örneğin, 60’larda, Peter Parker’ın Spider-Man olduğunu keşfettikten sonra Yeşil Cin ile büyük hesaplaşması var. 70’ler orijinal Clone Saga ile, 80’ler ise Kraven’s Last Hunt ile ilgili. 90’lar, o on yılın klon çılgınlığına bir dönüşken, 2000’ler Morlun ve Civil War’ın eklenmesini görüyor. Sonunda bu on yılı Superior Spider-Man ile bitiriyoruz. Bütün bunlar harika bir anlatım ve hikayeler arasında tutarlı ilişkiler sağlanarak okuyucuyla buluşturuluyor.

25 yaşında hayal sever bir gencim.