StarCraft II Nova Covert Ops’un Heyecan Verici Fragmanı

Oyuncular uzun süredir umutsuzca Nova oyunu bekliyorlar. Blizzard iyi haberi hiç ulaştırmadı. Ta ki şu ana kadar. Psişik suikastçı Nova’nın üç görevlik mücadelesi 29 Mart’ta başlayacak. Bu genişlemenin şerefine bir StarCraft II Nova Covert Ops’dan fragman yayınlandı.

The StarCraft II: Nova Covert Ops’un trailer’ı 40 saniye uzunluğunda kısa ve tam tadında. Videoda, oynanış şekliyle ilgili pek bilgi yok ama  Terran Dominion Amirallerinden Matt Horner ve Nova arasındaki tansiyona odaklanılmış.

StarCraft II’de tüm hikaye,iyisiyle kötüsüyle Kerrigan ve Jim Raynor arasındaki ilişkiye odaklanıyor. Dolayısıyla StarCraft II: Legacy of the Void sona geldiğinde insanlar Nova ‘ya ne olduğuyla ilgili merakta kalmıştı ve sorulardan biri de, ‘’Acaba Nova kendi oyununa sahip olabilecek mi?’’ olmuştu.

Orijinal olarak Nova, StarCraft: Ghost’un yıldızıydı.Gizlilik odaklı, psişik tabanlı bir TPS oyun olarak umut vaad ediyordu.Bu tür oyunlar pek fazla çıkmadığı için, oyuncular StarCraft evreninde diğer Ghost’larla oynayabilme ihtimallerini merak ediyordu.

Blizzard aniden StarCraft: Ghost’u iptal ederek pek çok oyuncuyu hayal kırıklığına uğrattı.Şimdi Nova’nın efsanesini takip eden üç parçalık ve 3 görevlik bu genişlemeyle hayranların gönüllerini almaya çalışıyorlar. Bu hayranların bekledikleri StarCraft deneyimi olmasa da bildikleri ve sevdikleri tarzda , yeni mekanikler, beceri ve yeteneklerle Nova severler için güzel bir gelişme.