Berserk Animesinin Yeni Fragmanı Yayınlandı

Kentarou Miura’ın Berserk mangası üzerine kurulu yeni anime projesi için, resmi web sitesinde yeni bir fragman yayınlandı. Temmuz ayında ilk gösterimini yapacak olan Tv serisi, ilk olarak WOWOW’da ardından MBS’nin “Animeism” program blokunda yayınlanacak. Yeni 2016 animesinin adı Berserk olarak kalacak.

Fragmana ek olarak yeni bir görsel de yayınlandı.

berserk 2016

Anime projesi ilk olarak Hakusensha’nın Young Animal dergisinde duyurulmuştu. Dergiye konuşan Miura , mangaya gelecek yaza kadar ara vereceğini ve yeni animenin de Black Swordsman hikayesinden yola çıkacağını açıklamıştı.

Kentaro Miura tarafından yazılan ve çizilen Japon fantastik manga serisi orta çağ Avrupası’nın karanlık fantastik öğelerinden ilham alıyor.

Comiket 89 etkinliğinde yayınlanan resmi teaser:

MAL tarafından yapılan  Berserk özeti:

“Guts  adındaki cesur ve genç paralı asker kaderi için ön saflarda savaşır. Kaçınılmaz bir karşılaşma karizmatik ve ölümcül  genç adam Griffith ile Guts’u birleştirir. Griffith ,Band of the Hawk olarak bilinen  bir grup askere liderlik ederken, kimsede olmayan müthiş gücünü kullanır. Statü arayışındaki Hawks, daha önce kimsenin görmediği askeri ve sosyal bir kahramanlık gösterir. Midland’in orduları dünyayı korkuyla sarsarken Griffith ve Guts dünyaya diz çöktürecek bir yola çıkarlar.”