Red Skull Marvel Çizgi Romanlarına Dönüyor mu?

Captain America’nın sayısız düşmanı var ama hiçbiri Red Skull kadar kendisine denk değil.

Captain America: Steve Rogers’ın ilk sayısında , ikonik kahramanımızın Hydra tarafında olduğu açığa çıktı ama her ne kadar Nick Spencer bunun gençliğinden beri süregeldiğini söylese de, ne kadar süredir bu işin içinde olduğunu ya da neler olduğunu bilmiyoruz.

red skull 2Captain America: Steve Rogers #2 bu soruların bir kısmını açıklayacak ama Marvel.com’daki son önizlemede, Red Skull’ın Cap’in son çıkmazının bir parçası olduğu ve Marvel Evreni’ne tümden dönüş yapacağı ortaya çıktı.

Sanatçı Jesus Saiz, kendisine yöneltilen,’’ Kitapta hangi kötü karakterler olacak?’’ sorusunu şu şekilde cevapladı:

“Bekleyip göreceksiniz. Size tek söyleyebileceğim Red Skull’ı çizmek çok hoşuma gitti. Keşke sadece Red Skull karakterinin olduğu bir kitapta çalışabilsem.”

red skull 3

Cap’in sadece Red Skull’a değil kozmik kübe de hasar verdiği önizleme niteliğindeki görüntüler flashback dizisine nezaketen gösterildi. Küp işin içindeyse açıkçası herşey olabilir. Sonuçta  karakter bu hikayenin bir parçası olacak ve herşey yapılıp bittiğinde bu Marvel evrenine kadar genişleyebilir.

Red Skull, Secret Wars miniserisinden sonra bir süre ortadan kaybolmuştu. Bundan önce karakterin klonu Charles Xavier’i topraktan çıkarıp onun beynini almış ve mutant güçlerinin kalıntılarını, mutant nüfusunu toplamak için kullanmaya çalışmıştı. Daha sonra Magneto’nun ellerinde ölmüş ve Xavier’ in beyni zihninde bekleyen Onslaught’ı serbest bırakmıştı. Onslaught, Red Skull  ile birleşip  Red Onslaught’ı oluşturmuşlardı. Daha sonra Avengers ve X-Men ile uğraşırken AXIS’in hatrına White Onslaught’a dönüşmüştü.

Muhteşem kahramanlara görkemli rakipler yaraşır ve şüphesiz Red Skull da bunlardan birisi. Umuyoruz ki Marvel Evreni’ne de yakında döner.