Ekim’de Buffy The Vampire Slayer Board Game Geliyor

Vampir avcısı Buffy, bir döneme damgasını vuran fantastik dizilerden biriydi. Sarah Michelle Gellar’ın başrolde olduğu dizi 1997 ve 2003 yılları arasında devam etmiş sonrasında sonlanmıştı. Ancak dizi unutulmaz tv serileri arasında. Bu nedenle halen çeşitli projelerde Buffy’i görüyoruz. Bunla ilgili yeni bir haber de bir masa oyunu ile ilgili.

Jasco Games ve Lynnvander Studios, Buffy The Vampire Slayer: The Board Game’i sunmak için bir ekip oluşturdular. ICv2’nun haberine göre, Buffy’yi Thomas M. Gofton tasarladı. Buffy The Vampire Slayer Board Game, 1 ila 6 kişiden oluşan bir takım oyunu olacak ve  Buffy  yardımcılarıyla birlikte Sunnydale’i savunacak.

Buffy The Vampire Slayer Board Game 2
Buffy The Vampire Slayer Board Game

Sunnydale’i kendi mekanları haline getiren vampirler, şeytanlar gibi bu tarz diğer şeylerle karşılaşacaksınız ve onlar Hellmouth’u açmaya çalışacaklar. Onların hedefi diğer oyuncularla birlikte sizsiniz ve bu aşamada birlikte çalışmak oldukça önemli olacak. Her karakterin kendine özgü yeteneklerini kullanması da çok önemli olacak. Şimdilik oyuna hangi karakterlerin dahil olacağı belli değil ama Willow, Xander, Giles, Tara, Cordelia, Faith ve Angel gibi karakterlerin oyunda olması bekleniyor.

Dövüşlerin önemi kadar komploların arkasında kimin olduğunu çözmek de oyunda son derece önemli bir nokta.

Oyunun Ekim ayında çıkması planlanıyor.

Buffy’den bahsetmişken dizinin efsane jeneriğini tekrar izlemek isterseniz buyrun,