Studio Ghibli Animelerindeki Evlerin Minyatür Kitlerinden En İyi 5 Tanesi

Bu sevimli maket kitleri Komşum Totoro’dan Porco Rosso’ya kadar, Studio Ghibli animelerindeki evleri minyatür olarak yeniden yaratmanıza olanak tanıyor.

Birkaç saat harcayıp, 50 kadar Ghibli kitlerini yaptıktan sonra, rocketnews ekibi bunların arasından her ne kadar zor olsa da  kendilerinin en beğendiği 5 tanesini seçmişler. Bakalım sizler de aynı fikirde misiniz?

5) My Neighbor Totoro

Herkesin sevdiği Cat Bus, Satsuki ve Mei’nin küçük evlerinin, kırmızı ve beyaz çatısının tepesine konmuş ve kızlar yerden el sallıyorlar. Yapay yapraklar, çimler, çalılar ve çiçekler sahneyi gerçekten hayata taşıyorlar.

Bu kit ve 6 cmlik kübik platform Amazon Japonya’da  2,467 yen’e, Amazon A.B.D’de ise 27.60 $’a sizin olabilir.

4) Porco Rosso

4
41
42
Studio Ghibli animelerindeki evler

Gerçek dünyada cennetten zevk alamayabilirsiniz ama biraz montaj ve biraz da hayal gücü ile  sizin kendi cennetiniz olabilir. Hotel Adriano , bol yeşil ağaç ve yosun kaplı duvarlarla çevrili olarak  bir denizin ortasında duruyor. Dar merdivenler küçük botların yolcuları almak için beklediği rıhtıma iniyor.

Fiyatı Amazon Japonya’da 11,598 yen, Amazon ABD’de 115.02$.

3) Howl’s Moving Castle

Yürüyen şato belki gördüğümüz hiçbir şatoya benzemiyor ama onu çekici yapan da zaten bu özelliği. Steampunk etkisiyle ilginç ve sevimli, aynı zamanda hayvana benzeyen görüntüsüyle her an bir maceraya hazır gibi.

Fiyatı Amazon Japonya’da 10,063 yen, Amazon ABD’de ise 79$.

2) Kiki’s Delivery Service

Kiki ve Jiji’nin 1/150 ölçekli evi filmle aynı görünüyor. Yosunla kaplı çatı ve duvarları, yeşil çim ve çiçeklerle dolu avlusu eve o güzel kasaba havasını veriyor. Ayrıca ön merdivenlerde koşan minyatür bir Kiki var ve eğer yeterince yakından bakarsanız verandada kıvrılan ufacık Jiji’yi görebilirsiniz.

Fiyatı Amazon Japonya’da 3,909 yen, Amazon ABD’de ise 49.88$.

1) Spirited Away

Muhtemelen hepsinin içinde en etkileyicisi Chihiro’nun iş bulduğu aburayu hamamı. Bu model, evin girişindeki köprüden ön bahçelerdeki ağaçlara, çitlerden tahta pencere çerçevelerine ve hatta baca borusundan binanın arkasındaki çürük merdiven basamağına kadar her şeyi içeriyor.

Studio Ghibli animelerindeki evlerin içinde en pahalısı bu. Fiyatı Amazon Japonya’da 53,736 yen, Amazon ABD’de ise 537.36$.