Ocak’ta Yeni Seri GREEN LANTERN CORPS Geliyor

DC, Ocak ayında Green Lantern: Edge of Oblivion adında yeni bir serinin başlayacağını duyurdu. Green Lantern: Lost Army‘nin devamı olacak seriyi, yazar Tom Taylor ve sanatçı Ethan Van Sciver, John Stewart’ın liderliğindeki hikayelerle devam ettiriyor. Yayıncı henüz serinin uzunluğu hakkında açıklama  yapmadı.

Green Lantern: Edge of Oblivion
Green Lantern: Edge of Oblivion

Seri John Stewart liderliğindeki GL Corps’un neredeyse yok olmak üzere olan evrende hala eve dönüş yolunu aramasıyla başlıyor. Maceraları sırasında ölen tanrılarla yüzleşirlerken, dünyaların birbirinden ayrılmasına şahit oluyorlar. Hayatta kalmayı başaran çaresiz küçük bir grubun tek umudu, bu yüzüğü takan kozmik kahramanlar.

Daha önce Taylor’ın konuk sanatçı Robson Rocha ile birlikte Batman/Superman’i yazmaya başladığı duyurulmuştu.3 parçalık epikte, konuşulmayan bir hikaye olan Bruce ve Clark’ın suçla savaş kariyerlerinin öncesi anlatılırken, Batman ve Süperman olarak sadece ortaklıkları değil arkadaşlıkları da testten geçecek.

DC seriler hakkındaki bilgilerin yanı sıra Ocak’da başlayacak diğer serilerin de isimlerini açıkladı.

Swamp Thing #1
Swamp Thing #1

Len Wein ve artist Kelley Jones’un hazırladığı Swamp Thing’de bunlardan biri. Hikaye, Swamp Thing’in uğursuz bir uyarı aldıktan sonra kendini kara büyü güçlerinin saldırısı altında bulmasıyla başlıyor. Ortalama bir canavardan daha fazlası olan bu güçleri alt edemezse ilerde Alec Holland’ı daha kötü şeyler bekleyecek.

Poison Ivy: Cycle of Life and Death
Poison Ivy: Cycle of Life and Death

Bir diğer seri ise Poison Ivy: Cycle of Life and Death. Poison Ivy sivil kimliği Dr. Pamela Isley olarak Gotham Botanik Bahçeleri’nde işe başlamasıyla kendini arkadaşı olan bir bilim adamının cinayetinin tam ortasında bulur çünkü cinayeti Poison Ivy işlemiş gibi görünmektedir.

NYCC’deki kısa röportajı da sizler için paylaşıyoruz.

https://www.youtube.com/watch?v=jwLFmEVFNmw

[button color=”” size=”” type=”square” target=”” link=””]Kaynak: Comicvine ve Newsarama[/button]