Harrison Ford Yeniden Indiana Jones Olabilir

Birkaç yıl önce, Steven Spielberg; Indiana Jones serisinin 5. filmle devam edeceği şeklinde açıklamada bulunmuştu. Bu haberin ardından ne filmin senaryosu ile ilgili ne de başrolünde kimin yer alacağına dair kesin bir açıklamada bulunulmamıştı. Son çıkan haberlere göre; Star Wars Serisi’nin 7. filmi olacak The Force Awakens’ın çekimlerinin tamamlanmasının ardından Indiana Jones 5’ in çekimlerine başlanacakmış.

936full-indiana-jones-and-the-temple-of-doom-screenshot

Henüz senaryosu bile yazılmaya başlanmayan ve başrolünde ”büyük ihtimalle” tekrar Harrison Ford’un yer alacağı film; umarım Kutsal Hazine Avcıları, Indiana Jones ve Lanetli Tapınak, Indiana Jones ve Son Macera’nın elde ettiği başarıyı en azından ucundan yakalar. 19 yıllık beklentinin ardından beyazperdeye dönen Kristal Kafatası Krallığı faciasıyla yeniden karşılaşmayı istemeyiz.

indiana-jones-and-the-temple-of-doom

IMDB puanlarına bakacak olursak; Indiana Jones Son Macera ve Kutsal Hazine Avcıları, ilk 3 film içinde daha yüksek puanları almış. Ama bence; en çok hafızalarda yer eden sahneler Indiana Jones ve Lanetli Tapınak’daydı. Tapınaktaki gözlere şenlik(!), mide bulandırıcı yemek sahnesi, tapınağın gizli dehlizlerinde Indy, Willie ve Short Round’un yaşadığı ürkütücü anlar daha efsaneydi. (izlemeyenler için spoiler vermedim) Ayrıca filmin henüz başlangıcında; Şangay’daki bir barın isminin ekrana yansıtılarak Star Wars’ a yapılan gönderme de hoş detaylardandı.

clubobiwan

Geçirdiği uçak kazasının ardından; Harrison Ford’u, kendisi ile özdeşleşen; Han Solo ve Indiana Jones karakterleriyle -en azından son bir kez daha- izleyecek olmamız sevindirici bir haber.

Fanzade.com editörü