2016’da İkinci Wonder Woman Serisi: The Legend of Wonder Woman

The Hollwood Reporter’a göre DC 2016 yılında The Legend of Wonder Woman adında ikinci bir Wonder Woman serisi yapacak. Renae De Liz tarafından yazılıp-çizilen 9 parçalık dijital ilk seri Themyscir’nın dünyanın dışını dolaşmaya karar vermeden önceki hayatını anlatarak başlıyor.

De Liz Twitter hesabında : “The Legend of Wonder Woman, sadece Themyscir’i anlatmıyor, Diana’nın Wonder Woman olarak yükselişini de içeriyor. The Legend of Wonder Woman’da, karakteri, Wonder Woman’ın çeşitli yaşları boyunca güçlü, eğlenceli, maceracı biri olarak tasvir ettim ve tamamen özgür bir yaratıcılıkla tamamladım.” dedi.

Renae De Liz (DC Comics) çalışması Wonder Woman The Legend of Wonder Woman
Renae De Liz (DC Comics) çalışması Wonder Woman

De Liz ayrıca 2 adet poster yayınladı. Bunlardan biri Etta Candy. Böylece Etta Candy’nin de serinin bir parçası olacağı doğrulanmış oldu.

The Legend of Wonder Woman’ın ana DC evrenindeki süreklilik içinde olup olmayacağı henüz bilinmiyor fakat THR’ın aktardığına göre çizgi romanda, Batman v Superman: Dawn of Justice’da da izleyeceğimiz karakterin kendi hikayesi anlatılacak.

w,3

Bu yeni seri şu anda yayında olan ve Aralık ayında bitecek olan Sensation Comics Featuring Wonder Woman’ı takip edecek ve Ocak 2016’da yayınlanacak.