Millar ve Capullo’nun Gizemli Projesi ”Reborn”

Bu, DC’den Rebirth ya da Marvel’den Heroes Reborn değil, sadece “Reborn”.

Proje, yazar Scott Snyder ile birlikte 5 yıl boyunca Batman’de çalışmasının ardından, çizgi roman endüstrisinde en çok rağbet gören sanatçılardan biri olan Greg Capullo ve Kick-Ass’in yaratıcısı Mark Millar işbirliğiyle gerçekleşen ve uzun süredir konuşulan bir proje.

Proje Deadline aracılığıyla resmen duyuruldu. Deadline projeyi şu şekilde özetlemiş:

“Burası ne cennet ne de cehennem. Burası şu an yaşadığımız yer kadar gerçek ve zor ama en muhteşem fantastik manzaralarla ve mükemmel yaratıklarla dolu, aynı zamanda iyiliğin ve kötülüğün çatışması devam ediyor. Bu dünyada insanlar tarafından sevilen bir kız, onun babası ve çocukluk köpeği de var ve biraz garip ama 14 yıl önce ölen kocası yok. Bu yüzden kız, onu aramaya koyuluyor. Sonra birden, elinde bir kılıç ve cebinde bir silahla 25 yaşında genç bir kadın olarak yeniden doğduğunu farkediyor ve kayıp olan hayatının aşkını bulmak için maceraya atılıyor.

Ve evet.. Bu da tıpkı  Wanted, Kingsman ve Civil War gibi muhtemelen bir film olarak sona erecek bir Mark Millar projesi.”

Deadline’a konuşan Millar konuyla ilgili şunları söyledi:

“Asıl konu her zaman önce projeyi oluşturup sonra onun için doğru yapımcıyı bulmaktır.Bu proje için kimin iyi olacağına dair fikrimiz vardı. Hikayeyi anlayabilen ve bizim bakış açımızı ekrana yansıtma tutkusu taşıyan biri olmalıydı.”