Kojima’nın Maskotu LUDENS Yeni Görsel İle Ortaya Çıktı

Kojima Productions‘ın yayınladığı yeni Ludens görüntüsü, stüdyonun gizemli maskotunun yüzüne daha yakından bakma imkanı sağlıyor.

GameSpot aracılığıyla ulaşan görsel kısmen maskeli figürün gözlerini ortaya koyuyor ve görselde slogan olarak; ‘’ Gelmeye devam edeceğim.’’ yazıyor. Stüdyoya başka ayrıntılar olup olmadığı sorulduğunda;’’ Her ne görüyorsanız özgürce hayal edebilirsiniz.’’ dendi.

kojima Ludens

Kojima Productions’ın yaklaşan projesiyle ilgili gizlilik devam ederken,  Hideo Kojima oyunun, The Division ve Uncharted gibi bugünün AAA başlığı altındaki türlerini oynamayı sevenlere hitap eden bir aksiyon oyunu olduğunu onayladı. Stüdyonun yönetmeni ayrıca, oyunun üçüncü parti motor kullanacağını da açıkladı.

Aslında her ne olursa olsun, stüdyonun maskotu Ludens , PlayStation 4 ve PC platformları için yaklaşan oyunda görünecek.

Kojima Productions Co., Ltd., Japonya merkezli bir video oyunu geliştiricisidir. Şirket, 1 Nisan 2005 tarihinde Hideo Kojima tarafından Konami’nin yan kuruluşu olarak kurulmuş olup 2015 yılında bağımsız bir stüdyo haline geldi. Şirketin merkezi Tokyo’nun Shinagawa semtinde yer almaktadır.