Marvel’dan STAR WARS: THE FORCE AWAKENS Çizgi Roman Uyarlaması

Geleneksel ComicsPRO buluşmasında Marvel, Chuck Wendig’in yazacağı ve çizimlerini Luke Ross’un yapacağı, 5 sayılık yeni  Star Wars: The Force Awakens çizgi roman uyarlamasını duyurdu.

Wendig Star Wars evrenine yabancı değil; 2015 yılında  “Star Wars: Aftermath” romanını yazmıştı. Ross da bir Marvel ustası, en son devam eden  “Hercules” serisinde çalıştı. Ayrıca  “Force Awakens” çizgi roman uyarlaması,  Esad Ribic’in Secret Wars’undan kapakları da içerecek.

Star Wars hayranları, bu yeni çizgi roman uyarlaması ile The Force Awakens filminin heyecanını yeniden yaşayacaklar. Chuck Wendig’in karakter gelişimi ve Luke Ross’un detaylı çizimleriyle, Star Wars evrenine olan tutkularını bir kez daha tatmin edecekler. Marvel’ın bu yeni projesi, ComicsPRO buluşmasında büyük ilgi gördü ve hayranlar arasında heyecan yarattı. Star Wars: The Force Awakens çizgi roman uyarlamasının ne zaman raflardaki yerini alacağı ise merakla bekleniyor.

star wars finn comicbook
star wars poe comic book
THE FORCE AWAKENS Çizgi Roman

Editör Jordan D. White  CBR’a verdiği röportajda şunları söyledi:

” ‘The Force Awakens‘ gördüğünüz ilk anda sizi şaşırtıyor ve bu muhteşem yeni karakterlerle çalışmak için sabırsızlanıyoruz. Filmden uyarladığımız çizgi romanın sayfalarına bunların hepsini taşıyacağız ve bu işi çok sevdik. İlk olarak bizler birer hayranız dolayısıyla sayfalarda bu sevgimiz size yansıyacaktır.”dedi.

Sınırlı sayıdaki seri  “Force Awakens” ‘dan Poe Dameron’ı ilk kez bir çizgi romanda görüşümüz olmayacak. Marvel “Star Wars: Poe Dameron” ‘ı Ocak’ta duyurmuştu, çizgi roman Nisan’da yayınlanmaya başlayacak.

Marvel’in Star Wars: The Force Awakens çizgi roman serisi Haziran’da yayınlanacak. Eğer bir Star Wars hayranı iseniz ya da çizgi roman koleksiyonu yapanlardansanız bu çizgi romanı da almanızı ve kütüphanenize katmanızı öneririz.

Sitemizde Star Wars ile ilgili hangi içerikleri istediğinizi yorumlarda belirtirseniz sizlere istediğiniz Star Wars içeriklerini hazırlamak isteriz. Bizi sıkça ziyaret etmeyi ve sosyal medyada da takip etmeyi unutmayın. 

May the Force be with you!