League of Legends’ın Beklenen AO SHiN Karakteri Yerini Devrediyor

Ao Shin

2013 yılında Riot Games, Dünya Şampiyonası için Çin elemeleri sırasında yeni bir League of Legends şampiyon karakteri çıkaracağını duyurmuştu. Karakterin ismi Ao Shin olacaktı ve LOL tarihinde oynanabilir ilk ejderha şampiyon olacaktı. Çok az bilgiyle zaman akıp geçti ve söylentiler büyüdü.

Bu hafta Riot uzun süren sessizliğini bozdu ve Ao Shin’in artık geliştirilmediğini duyurdu. Şirket onun yerine başka bir ejderha üzerinde çalıştıklarını da açıkladı.

sa

Riot, yaptığı açıklamada, Ao Shin etrafındaki sessizlik için, ‘’Kesinlikle bizim tarafımızdan oluşan bir hata ve duyurduktan sonra hakkında bilgi vermemiş olmamız da aldatıcı söylentilere sebep oldu.’’ dedi.

Riot, Ao Shin’i oluştururken, malzeme oluşturmak, yetenekleri ve pasif güçlerini belirlemek, karakter bilgisi ve kavramsal seviyesi hakkında çeşitli problemlerle karşılaştıklarını söyledi. Özellikle en büyük problemin, serpentin bir ejderhaya eşsiz bir görüntü vermeye çalışmak olduğunu açıkladı. Riot, problemi çözeceklerini düşündüklerini ama bunun mühendislik kaynaklarına sunmak için yeterli olmadığını söyledi.

Fakat proje bitmiş değil. Riot yaptığı açıklamada, isim ve tema değişikliğiyle League of Legends’a başka bir ejderha getireceklerini açıkladı.Yeni şampiyonun geçici olarak ismi Aurelion Sol ve 2016 yılının ilk yarısında gelmesi planlanıyor.

Aurelion Sol’un League of Legends’a getireceği yenilikler hakkında detaylı bilgi verilmedi ancak oyuncular heyecanla yeni şampiyonu bekliyor. Riot’un bu tür yeniliklerle oyun deneyimini daha da ilginç hale getirmesi bekleniyor. Yeni ejderha şampiyonunun özellikleri ve yetenekleri hakkında meraklı bekleyiş sürerken, League of Legends oyunseverleri heyecanla yeni güncellemeleri ve değişiklikleri takip etmeye devam ediyor.

Riot’un gönderdiği yazıda:

“Uzun süredir beklenen serpentin ejderha fikrinin hayata geçmemiş olmasından dolayı üzgünüz fakat bu yıl seveceğinizi umut ettiğimiz yeni bir ejderha şampiyon getirecek olmaktan dolayı heyecanlıyız.’’dendi.

League of Legends’ta 129 adet oynanabilir şampiyon bulunuyor. Bunlardan sonuncusu olan sniper karakter Jhin geçtiğimiz ay oyuna eklendi.