‘Harley Quinn and Her Gang of Harleys’ DC’yi Kuşatacak

DC oldukça popüler olan çizgi romanı Harley Quinn‘in yeni spinoff’unu duyurdu. Comic Vine’ın haberine göre, Harley Quinn and Her Gang of Harleys, Amanda Conner ve Jimmy Palmiotti tarafından yazılan ve devam eden Harley Quinn serisinin dışında Harley’in kostümlü yardımcılarından oluşan yeni takımı etrafında dönecek.

6 sayılık mini seri Palmiotti ve  Frank Tieri tarafından ortaklaşa yazılmış, iç resimleri Mauricet tarafından kapak da Conner tarafından yapılmış. Seride birkaç aydır etkin olan Gang of Harleys, kendilerini kayıp patronlarının izini sürerken buluyorlar.

Harley Quinn and Her Gang of Harleys
Harley Quinn and Her Gang of Harleys

DC ilk sayıyı resmi olarak şu şekilde tanıtıyor:

“HARLEY QUINN, yardımcılarından oluşan yeni tuhaf ordusu Gang of Harleys‘in hikayesiyle geliyor. Bu yeni mini seride, işe başlayalı henüz birkaç ay olan Gang çetesi, ayağa kalkmaya ve Harley’siz ne yapabileceklerini göstermeye hazırdır. Aslında bunu yapmak zorundadırlar çünkü Harley kaçırılmıştır. Çete üyelerinin evleri ve sevdikleri, Harley’e karşı kişisel bir kin güden bu yeni düşman yüzünden tehlike altındadır.”

Bu yeni mini seri, son mini seri Harley Quinn and Power Girl ve devam eden Harley’s Little Black Book serisinden sonra, ana serinin uzantısı niteliğindeki 3. Harley Quinn çizgi romanı olacak.

Harley Quinn and Her Gang of Harleys #1 Nisan 2016’da piyasaya sürülecek.