Civil War II’de Hulk’u Öldürenin Farklı Bir Avenger Olduğu Ortaya Çıkıyor

Civil War II’nin 3. sayısında, sevilen ve korkulan Bruce Banner’ın bir zamanlar yoldaşı olan Avenger Hawkeye’ın ellerinde ölmesiyle Marvel evreni büyük bir şok yaşıyor. Süper kahraman dünyasındaki pek çok şey gibi her şey göründüğü gibi değil ve Steve Rogers: Captain America’dan bazı kilit konular sonunda gün ışığına çıkmakta.

Uyarı: Steve Rogers: Captain America #5 ile ilgili spoiler içermektedir.

Eğer Civil War II‘de neden Captain America’nn büyük bir varlık göstermediğini merak ediyorsanız, 5. sayıda Rogers’ın o sırada oldukça meşgul olduğu açığa çıkıyor. Gerçekte hikaye başladığında, o, kahraman arkadaşlarına, kendi kutlama partilerinde tuzak kurmanın planlarını yapıyor. İnsanlık dışı karar çıkmasına önderlik edecek Ulysses’in keşfini engelleyen tek şey Rogers’ın onların planlarını keşfetmesi oldu.

iron-man-hulk

Civil War II #2’den hemen önceki olaylarda, Tony Stark onu yakalamadan önce Captain bu açık sonu kavramaya çalışıyordu. İşler planlandığı gibi gitmediğinde Rogers ve Selvig,  Ulysses görüsünü nasıl manipüle edeceklerini çözdüler ve en büyük tehdidi ön plana almaya karar verdiler. Banner, isimsiz bir donörden deneysel bilgiler elde etti ve bu bilgiler Banner’ın Hulk kişiliğine yardım edecekti, en azından böyle söylüyordu. Bu, Gamma Radyasyonu kullanımını da içeriyordu ve ona bunu gönderen Rogers’tı. Avengers onu bulduğunda bu yüzden bu işle uğraşıyordu ve bu, onu ölüme götüren domino taşlarını harekete geçirdi.

Aynı şekilde Rogers da, şu an Alison Green’i sorgulayan Captain Marvel’den bir e-posta almıştı. Green bir Hydra planının ortasında birdenbire Ulysses görülerinden birini görmüştü ama Rogers onun Hydra kayıtlarında hiçbir yerde olmadığını açığa çıkarmıştı. Yani Ulysses görüsü aslında yanlıştı.

captain-america-hulk

Bu sayı Civil War II için oldukça dallanıp budaklanıyor. Sadece Ulysses’in yanlış olabileceğini değil aynı zamanda görülerin dışarıdan bir müdahaleyle manipüle edilebileceğini de açığa çıkarıyor. Bunlar ortaya çıktığında Captain Marvel’in tepkisi hayli ilginç olacak.

Steve Rogers: Captain America #5 şu an satışta.