Overlord Animesinin Derleme Film Çalışmalarına Başlandı

Kugane Maruyama’nın  Overlord light novel serisinin yayınlanan 11. cildinde, romanın anime uyarlamasının bir derleme yapılacağı açığa çıktı. Yapılan duyuruda film için bir çıkış tarihine yer verilmedi.

13 bölümlük Overlord TV anime serisi 2015 Temmuz’unda Japonya’da yayımlanmaya başladı. Hikaye sanal gerçeklik oyunlarının patlama yaptığı  2138  yılında geçiyor. Popüler online bir oyun olan Yggdrasil, birgün sessizce kapanır. Hikayenin kahramanı  Momonga, oyundan çıkış yapmamaya karar verir. Momonga daha sonra en güçlü büyücü olarak bir iskelet görüntüsüne bürünür.Oyunun dünyası değişerek sürekliliğine devam eder ve oyundaki NPC’ler duyguları hissetmeye başlarlar. Sıradan bir genç adam olan Momonga, aile ,arkadaşlar ve sosyal bir çevre olmadan oyunun değişen dünyasını ele geçirmeye çalışır.

Funimation animeyi, Japonya ile eş zamanlı olarak yayımladı ve şirket animeyi İngilizce dublajlı olarak 8 Kasım’da Blu-ray Disc ve DVD olarak piyasaya sürecek.

Romanın 11. bölümü de,  Ple Ple Pleiades kısa anime serisinden 30 dakikalık yeni görseller, Pleiades hizmetçilerinin görüntüleri ve tüm kat gardiyanlarıyla donatılmış  Blu-ray Disc’te sunulacak.

Orijinal roman 2010 yılında Kugane Maruyama tarafından yazıldı Seri Japonya’da 2.5 milyon kopyaya ulaştı. Roman serisiin Kuzey Amerika lisansını Yen Press aldı ve geçtiğimiz günlerde 2. cildi yayımladı.

Kaynak: Animenewsnetwork