Yirminci Detective Conan Filmi İçin 2 Yeni Video Yayınlandı

Yirminci Detective Conan anime filmi Detective Conan: Junkoku no Nightmare (Detective Conan: Pitch Black Nightmare)’in resmi web sitesi geçtiğimiz günlerde  2 yeni reklam videosu yayınlamaya başladı.

Daha önce yayınlanan trailer’da rock grubu B’z’in söylediği “Sekai wa Anata no Iro ni Naru” şarkısının filmin tema şarkısı olduğu açığa çıkmıştı. Yeni videoda şarkıyı da dinleme imkanı sunuluyor. Şarkı, grubun Detective Conan filmleri için seslendirdiği 5. şarkı

Filmin, resmi web sitesinde yayınlanan hikaye özeti şu şekilde:

“Karanlık bir gece Japon polisi bir gizli ajan tarafından bozguna uğratılır. Bu casus, İngiltere’nin  MI6’sı, Almanya’nın  BDN’i ve Amerika’nın CIA’i gibi farklı ülkelerin istihbarat birimlerinin dosyaları ve FBI’ın gizli dosyalarını ele geçirmeye çalışırken polis memuru Tooru Amuro olaya tam zamanında müdahale eder. Ajan, bir araba çalarak kaçar. Ajan ve  Amuro otobanda sıcak takip halindeyken bu kovalamaca zincirleme bir kazaya sebep olur ve ajanın arabası  FBI  ajanı Shuichi Akai’nin silahından çıkan kurşunla vurularak yola savrulur.

Ertesi gün Conan ve arkadaşları Tokyo’da yeniden dizayn edilen akvaryuma giderler. Conan bu sırada dönme dolapta yaralı ve yalnız bir kadın bulur. Bu kadının sağ ve sol gözleri birbirinden farklı renktedir.

Kadın bir amnezi etkisi altındadır ve adını bile hatırlayamaz, üstelik cep telefonu da kırılmıştır.Conan ve arkadaşları kadına hafızasını tekrar kazanmasına yardım edecekleri sözü verirler ve onun yanında kalırlar.

Tüm bunlar olurken Vermouth arka planda olup biteni gözetlemektedir. Daha sonra kadın, üzerinde sakladığı dinleme  cihazına, “Planlandığı gibi gidiyor, Gin.” der.”

Film, 16 Nisan’da Japonya’da gösterime girecek.

Kaynak: Detective Conan Website