Disney’den Peter Pan Filmi Üzerine Çalışmalar

Bildiğiniz gibi Disney, klasik animasyonlaştırılmış filmlerini live-action filmlere dönüştürüyor. Maleficent ve Cinderella yayınlandı bu Cuma da The Jungle Book gösterime girecek. Bu statüde geliştirilme aşamasında olan daha pek çok film var. Bu listeye son eklenen de live-action Peter pan filmi oldu.  Warner Bros.’un daha önceden yaptığı ve başarısızlıkla sonuçlanan Pan’ın öncesinin anlatıldığı filme rağmen, Disney yeni live-action Peter Pan filmini listeye aldı.

The House of Mouse, Peter Pan filmini yönetmesi için Pete’s Dragon’un yönetmeni David Lowery ile anlaştı. Deadline’ın haberine göre Lowery filmin senaryosunu Toby Halbrooks ile birlikte yazacak. Disney animasyonlaştırılmış Peter Pan filmini ilk olarak 1953 yılında yaptı ve 70 yıl sonra bu film şirketin en bilinen yapımlarından biri olacak.

https://www.youtube.com/watch?v=zf00mEe9EOs

 

Film J.M. Barrie’nin 1904’teki Peter Pan oyunundan ya da Boy Who Wouldn’t Grow Up’tan uyarlanacak. Hikayeye ismini veren kahramanımızla birlikte, Wendy, Michael ve John Darling’in Never Land’teki  mistik adada geçen maceraları anlatılacak.

Disney’in yeni live-action Peter Pan filminin ne zaman yayınlanacağıyla ilgili henüz bir bilgi yok ama muhtemelen diğer live-action projelerden sonra sıra Peter Pan’a gelecek.