Game Of Thrones’tan Bir Karakterin Akıbeti Nihayet Belli Oldu

Game of Thrones fanlarını genellikle bir ya da daha fazla karakterin yasıyla, sezonlar arası yaklaşık 9 aylık süre boyunca başbaşa bırakıyor. Ama Jon Snow ve diğer bütün herşey bir yana, en son 1. sezonda karşımıza çıkan Arya’nın kılıç öğretmenine ne olduğunu herkes merak ediyor. Konuyla ilgili olarak dizi sorumluları David Benioff ve D.B. Weiss, iyimser aktris Maisie Williams’a, onun öldüğünü söylemişler. Maisie Williams bu açıklamaya tepkisinin şu şekilde olduğunu söylüyor:

“Kötü şeyler çabuk olur  ama hayal etmeye devam edebiliriz.”

Tüm bu olayların çekildiği tarihte henüz bir bebek görünümünde olan Maisie Williams, IGN’e yaptığı açıklamada, her ne kadar dizideki karakteri Arya, öğretmeninin öldüğüne inansa da, kendisinin ve fanların, bir şekilde onun hayatta kalacağını düşündüğünü söyledi. Bu tabiki olasılık dışı çünkü bir adamın tahta bir kılıçla mucizeler yaratmasını bekleyemeyiz. Burada ilginç olan şey onun hakkında pek haber yapılmadan ölmüş olması.

syrio arya got Game Of Thrones

Konuyla ilgili teorilerden biri, Syrio’nun gizemli kaderi, Arya’yı halkın içinde eğiten, yüzü olmayan adam Jaqen H’ghar’la aynı olabilir. Ama Williams, bu konunun da Benioff ve Weiss tarafından tamamen ortadan kaldırıldığını söylüyor.

Miltos Yerolemou her ne kadar Game of Thrones’un 2. sezonunda yaşamıyor olsa da Force Awakens’ta karşımıza çıktı.

Game of Thrones’un 6. sezonu 24 Nisan’da başlayacak.