Tokyo Ghoul Filmi Yakında Duyurulabilir

Manga, anime serisi, oyunları ve tiyatro şovundan sonra Tokyo Ghoul filmi de geliyor.

Bu sıralar Japon blog sitelerinde, Japonya’da 17 Haziran’da, kapağında Sui Ishida’nın hit serisinin live-action film uyarlaması yapılacağına dair planların olduğu, Tokyo Ghoul: Re Volume 7 için ilk bakış niteliğinde bir yayının yapılacağı konuşuluyor. Weekly Young Jump dergisi daha fazla detaya sayfalarından ulaşılabileceğini söylüyor.

Bilindiği üzere Japonya’da Tokyo Ghoul’un tiyatral bir şovu mevcut. Kaynaklardan daha fazla detay geldiğinde sizlerle paylaşıyor olacağız. Ancak bu haber bile Tokyo Ghoul sevenler için güzel denebilir.

Tokyo Ghoul Filmi

Tokyo Ghoul mangası  2011-2014 yılları arasında 14 cilt olarak yayınlandı. Tokyo Ghoul: re aynı yıl yayına çıktı ve hala devam ediyor.

Su Ishida’nın Tokyo Ghoul mangasının konusu şöyle;
Hikaye Ken Kaneki’nin Anteiku isimli bir kahve dükkanında Rize Kamishiro adında bir kadınla tanışmasıyla başlar. Beraber buluşmak için bir tarih planlarlar. Rize eve yürürken, Kaneki onun tarafından saldırıya uğrar. Rize bir gulyabanidir, avı ve insan eti yiyip bitiren insan gibi yaratık olduğunu ortaya koymaktadır. Kaneki’yi öldürmek üzereyken üzerine düşen demir yığınları tarafından ezilir Kaneki kritik durumda hastaneye kaldırılır. Doktor Kaneki’nin içine Rize’nin organlarını nakil eder. Daha sonra kimliğini gizli tutmak için uğraş versede Kaneki yarı insan/yarı gulyabani şekilde bu topluma katılıp yaşam mücadelesi vermeye başlar.