Matt Lucas 10. Sezonda Doctor Who’ya Dönüyor

Geçtiğimiz Noel’de, Doctor Who’nun 11. Noel özel bölümünde  Alex Kingston’ın canlandırdığı River Song karakterine yoğunlaşılmıştı. Dizinin fanları, 12. Doktor  olarak Peter Capaldi’nin River ile ilk kez etkileşime geçmesiyle oldukça heyecanlanmıştı ve son bölümde hiç beklenmeyen bir karakteri de oldukça sevmişlerdi.  Matt Lucas‘ın canlandırdığı  Nardole karakteri, Doktor’un sevimli ve tuhaf arkadaşı olarak kalpleri fethetmişti.

Matt Lucas Doctor Who

BBC  yaptığı bir duyuruyla, önümüzdeki hafta Cardiff’te çekimlerine başlanacak olan  Doctor Who’nun gelecek sezonunun ilk bölümünde Nardole karakterini tekrar göreceğimizi açıkladı.

Matt Lucas haber üzerine şu yorumda bulundu:

‘’Nardole’nin biraz macera için  TARDIS’e dönmesinden dolayı mutluyum.  Peter ile çalışmayı sevmiştim Pearl ile çalışacak olmaktan dolayı da heyecanlıyım.’’

Yeni sezonun açılış bölümünü dizi sorumlusu Steven Moffat yazdı ve Matt Lucasın TARDIS’e dönecek olmasından dolayı hem şaşırdığını hem de çok mutlu olduğunu ayrıca karakterin bu defa sadece Noel için değil bir süre etrafta olmak için döndüğünü ifade etti.

Yeni sezonda Pearl Mackie de Doktor’un arkadaşı olarak Jenna Coleman’ın rolünü devralacak. Pearl’ün canlandıracağı karakterle ilgili fazla bir bilgi yok ama yeni karakterin isminin  Bill olacağı açıklandı. Pearl, zamanda ve uzayda seyahat ederken Doktor’a eşlik etmek için 70 oyuncu arasından seçildi.