Tensei Shitara Slime Datta Ken Animesinin Üçüncü Sezonu Yolda

Çarşamba günü Tensei Shitara Slime Datta Ken animesi için yapılan canlı izleme etkinliğinin sonunda, animenin üçüncü sezonu duyuruldu ve ekstra bir görsel tanıtıldı. Yeni sezonun ne zaman çıkacağıyla ile ilgiliyse herhangi bir bilgi verilmedi.

Tensei Shitara Slime Datta Ken

Tensei Shitara Slime Datta Ken Animesinin Yayın Süreci

Animasyon stüdyosu 8bit, animenin ilk sezonunu 2018 yılının sonbaharında 24 bölüm olacak şekilde yayınlamaya başladı. Animenin ikinci sezonunu iki kısım halinde yayınlamaya karar veren şirket, ikinci sezonun ilk kısmını 2021 yılının kışında, 2. kısmını ise 2021 yılının yazında yayınladı. Animasyon stüdyosu 8bit ayrıca 2021 yılının baharında Tensura Nikki: Tensei Shitara Slime Datta Ken adlı spin-off animenin de yapımcılığını üstlendi.

Slime Datta Ken

Tensei Shitara Slime Datta Ken Animesinin Hikayesi

37 yaşındaki Satoru Mikami, Tokyo şehrinde rutin bir hayat yaşamaktadır. Rutin hayatına devam ederken aniden bıçaklanan Satoru kendini ölümle başbaşa bulur.

Öldüğünü düşünen Satoru garip bir mağaranın dibinde bulur kendini. Ne olduğunu anlayamadan kendinin bir balçığa dönüştüğünü fark eder. Yeni bedeni sayesinde her şeyi özümseme ve görünüşünü değiştirme yetenekleri elde etmiştir.

Satoru, yeni keşfettiği güçlerini ve gizemli mağrayı keşfederken son üç yüz yıldır mühürlenmiş olan Veldora adında devasa bir ejdarhaya rastlar. Ejdarha ile arkadaş olan karakterimiz ejderhanın mağradan kaçmasına yardım etmeye karar verir.

Basit bir kurtarma arayışında olan Satoru, kendi kaderini ve yeni dünyasının kaderini değiştirecek büyük adımlar atmak üzeredir.

Animenin ilk iki sezonu sizce nasıldı? Üçüncü sezon beklentileri karşılayabilecek mi? Düşüncelerinizi belirtmeyi unutmayınız.