Tensei Shitara Slime Datta Ken 2. Sezon – Sinekler Gezer Vız Vız, Rimuru Sever Göğüs ve Kız | Anime Eleştiri

tensei-shitara-slime-datta-ken-rimuru

Fan etkisi, fan servisler… Bir yapımın fanları, o yapımın içeriğini değiştirebiliyorsa; bu tür yapımlar her zaman çökmeye, unutulup gitmeye mahkûm oluyorlar. Bu yazımızda Fahri Abi’nin bir sözü var. Sonuçta kim az kişi tarafından anlaşılan bir noktayı fark ettiğinde normalden daha fazla eğlenmez ki. Bu cümle ile benim dediğimin arasında çok büyük farklar var. Tensei Shitara Slime Datta Ken 2. sezon içinde daha doğrusu tüm animede sadece daha fazla para kazanma uğruna seyircilerin yüzüne cinsellik fırlatmaları, fanların dediğinin yapılması kalitesiz bir seri olduğunun kanıtıdır. Sütü para olan bir ineğin olabildiğince güdülmesi, sağılması cabasıdır.

Artık Bir Slime’ım, İstediğim Şekle Girebilirim

Ama kendime özel sandalye ve masam olmasına rağmen slime şeklinde kalıp masada durmalıyım.

Tensei-Shitara-Slime-Datta-Ken-rimuru-masada
Masadan Konuşan Slime

Tensei Shitara Slime Datta Ken animesi 2018 yılında ilk sezonu yayınlandığında çok ses getirmişti. Kendisi bir Rebuilding yani her şeyi sıfırdan kurma hikayesiydi. Ondan önce çıkmış olan ve yine kendine yeniden inşa etme animesi diyen Overlord’dan daha iyi puanlar aldı. Yeniden inşa etme, her şeye sıfırdan başlama animelerine yeni bir soluk getirdiği söylendi. Amaaa bir sıkıntı vardı işte. Bu animede eksik bir şeyler vardı.

Overlord animesi keşif üstüne kuruluydu. Kendisi güçlü biriydi ama dünyada daha ne kadar güçlü insan vardı. Bunlara ek olarak bu dünyanın bir hikayesi, bir döngüsü vardı. Bu animede Tutku vardı.

Slime’da ise başlar başlamaz epik fantezinin sınırlarını zorlamak için uğraşılmıştı. Sonra yavaş bir tempoda ilerleyip alttan hikaye verildi. Amaaaaa bitti. Bu kadardı. O kadar küçük bir dünyası vardı ki her şeyi tanıtmıştı. Üzerine çok düşünülmemiş, tüm diplomasiyi; siyasi ve toplumsal olayları sadece ekonomik olaylara bağlayacak kadar basit bir animeydi.

Tensei-Shitara-Slime-Datta-Ken-abo-bir-slimei-baglamislar
Bağlı bir Slime Tensei Shitara Slime Datta Ken 2. Sezon

Tüm Kıtaya Korku Salmış Olan Veldora’mıymış

İlk sezon hızlı ilerlemiş ve birçok insanın beğenisini toplamıştı. Kocaman bir ejderhayı ikinci bölümde yutan Rimuru, zihinindeki bilge adını verdiği sesle beraber aşırı güçlü olmuştur. Rimuru ne kadar güçlü olsa da birinin onla arkadaş olması için ölebilir. (İsekailenmeden önce eline kadın eli değmemiş 40 yaşında birinden bahsediyoruz sonuçta.) Rimuru hem arkadaş için her şey yaparken hem de yanlışlıkla güçlü olmasıyla belli bir kesim canavarları kendi korumasına almıştır. Rimuru gittikçe büyüyen topluluğu yüzünden çevre ülkelere tehdit olmaya başlamıştır. Ve diplomatik(!) görüşmelere başlamıştır. Diğer ülkeler de diplomasiyi sadece ekonomi zannedince herkes win-win yapar. Amaaa bu sefer de karşılarına diplomasiyi sadece din zanneden kişiler çıkar. (Gerçekten söylüyorum bu daha mantıklı ya. Ah, ah…)

Tüm kıtaya korku salan o Veldora‘ya gelelim. Milim’den on kat daha güçsüz o Veldora‘ya. Belki binlerce yıl yaşadı ama 10000 insan öldürmemiştir değil mi? Onu oraya hapsetmek için ne kadar güç gerekiyor. Ama yok Milim Şeytan Lordu. Binlerce yıldır korkunun adı olan Veldora‘dan tabii ki de daha güçlü.

İlk sezon fena değildi. İlk sezonda yapılan hamleler biraz olsun mantıklıydı. En önemlisiyse anime sıkmıyordu. Yeniden inşa etme türü animelerde aklınıza ne geliyorsa ilk olarak animede de öyle oluyor. Pek düşünülmemişti ve çoğu anime gibi ikinci kez kontrol edilmeden piyasa çıkıyordu. İlk sezonu, ortalama bir animeden beklenen çoğu şeyi veriyordu. Animenin genel akışıysa beklenmedik şekilde iyiydi.

Ama bunlar öyle bir şey yaptılar ki ortaya böyle sadece sineklerin hoşuna gidecek türden bir yapım çıktı.

Tensei-Shitara-Slime-Datta-Ken-milim-rimuru-ile-oynuyor
Milim, Rimuru ile oynuyor – Tensei Shitara Slime Datta Ken 2. Sezon

Tensei Shitara Slime Datta Ken 2. Sezon Buradan Başlamamalı

Şimdi girişi yapmadan şunu belirtmek istiyorum,

Hani bir din olayı vardı ya o olay şu; insan ırkı üstündür, canavarlara ölüm. Sonrasında saldırı oluyor. Olması gerekiyor. Nerede *Ulan bu saldırı.

Bakın o dokuz bölüm sadece boş. Hani boş demek ayıp kalır. Bir insan boşken duvara baksa bir şeyler düşünür ve bu bile gelişimine katkı sağlar. Bu tamamen zaman çalmak. Zamandan önemli bir şey var mı ya? Olay ne biliyor musunuz? Sadece kadınların cinsel bölgelerini göstermek için DOKUZ bölüm YAPILDI. Bir fan mutlu olacak diye niye çizgini bozarsın. İlk sezonda da vardı bu muhabbetler ama ciddi işlerin arasına sıkıştırılmıştı. İlk sezondaki muhabbetlerse eğlence kaynağıydı. Biraz havayı değiştiriyordu ama burada… Sadece ve sadece belli bir kesime hitap edilmek için yapılmış, saygısız, üstünde sineklerden başka bir şey gezemeyen bir yapım var.

Tensei-Shitara-Slime-Datta-Ken-gogus-seven-rimuru-toplu
Göğüs altında Slime – Tensei Shitara Slime Datta Ken 2. Sezon

Ya adamlar o kadar saygısız ki… Sonraki cümle spoiler içerecek. Rimuru ölen birini diriltebilyior. Evet cidden diriltme gücü verdiler. Bunun üstüne konuşmayacağım.

Bir Balçık Olarak Dirildiğim Zaman

Olman gereken yeri bilip bir slime olarak o balçıkta, bataklıkta kalman lazımmış.

İlk sezonu izlediyseniz ve eğlendiyseniz lütfen devam etmeyin. Hiçbir şekilde zamanınızı hak etmeyen bir yapım. Ve bu boş bölümleri tuttuğu için devam ettiğini görmek daha kötü. İzleyiciyi sağılacak koyun olarak görmelerinden nefret ettim. Bu anime saygısızca yapılmış, düşünülmeden yayınlanmış ve hala da puanı yüksek bir yapım (Puanının yüksek olması sadece belli bir kesime hitap edip onların ihtiyaçlarını karşılattığı için). Eğer böyle bir anime istiyorsanız yegane tavsiyem Overlord’dur. Tutkuyu hissedeceksiniz. Saygısızlıkları sayesinde en dibe batma umudu ile… İyi günler diliyorum.

Tensei Shitara Slime Datta Ken 2. Sezon
Tensei Shitara Slime Datta Ken 2. Sezon