Pikachu İsim Değişikliği Protesto Ediliyor

Geçtiğimiz günlerde, Hong Kong Japonya Başkonsolosluğu’nun kapılarında, Centra’daki Chater Garden’da küçük bir protesto gerçekleşti. Yaklaşık 20 kadar protestocu, ellerinde tabelalarla yürüyerek, Pikachu‘nun, Kanton Lehçesi’nde ( Güney Çin Lehçesi) Bei Ka Chiu olan isminin , Mandarin ( Kuzey Çin Lehçesi)’ndeki Pei Ka Yau’ya değiştirilecek olmasını protesto etti.

İlk bakışta bu sorun küçük görünebilir ama Hong Kong’ta, Güney Çin Lehçesi’nin Kuzey Çin Lehçesi karşısında ikinci plana atılması genel bir kültürel rahatsızlık yaratıyor.
Neo Demokrat toplumsal hareket ve siyasi bir parti tarafından yayınlanan bir çalışmada, ilköğretim okullarının % 40’dan azının Kanton Lehçesini öğrettiği ortaya çıktı.

【捍衛比卡超! 十萬伏特大遊行】阿昇譚仔唱出寵物小精靈廣東話主題曲任天堂最近將「寵物小精靈」系列更名為「精靈寶可夢」,比卡超更被硬改成「皮卡丘」。毒撚媒體、熱血公民及熱血時報今日發起遊行,由遮打花園遊行到日本駐港總領事館,希望日本政府向任天堂施壓,保留港台兩地各自的「寵物小精靈」譯名,推出真正「在地化」的中文版遊戲。毒撚媒體副編輯及熱血時報主持譚仔於領事館門外,唱出寵物小精靈廣東話版主題曲。#比卡超 #皮你老母 #任天堂 #熱血時報 #熱血公民 #毒撚媒體

毒撚媒體LonelyMedia paylaştı: 29 Mayıs 2016 Pazar

【捍衛比卡超! 十萬伏特大遊行】阿昇譚仔向「皮卡丘」「寶可夢」說不任天堂最近將「寵物小精靈」系列更名為「精靈寶可夢」,比卡超更被硬改成「皮卡丘」。毒撚媒體、熱血公民及熱血時報今日發起遊行,由遮打花園遊行到日本駐港總領事館,希望日本政府向任天堂施壓,保留港台兩地各自的「寵物小精靈」譯名,推出真正「在地化」的中文版遊戲。毒撚媒體副編輯及熱血時報主持譚仔於領事館門外,撕爛寫有「皮卡丘」「寶可夢」的紙張,向噁心譯名說不。#比卡超 #皮你老母 #寶你老母 #任天堂 #熱血時報 #熱血公民 #毒撚媒體

毒撚媒體LonelyMedia paylaştı: 29 Mayıs 2016 Pazar

Protesto, popülist Civic Passion ve oyun odaklı Lonely Media tarafından organize edildi. Lonely Media’nın vekil editörü Sing Leung, Hong Kong’un yerli halkı için Pokémon’un önemine dikkat çekti ve birleşik Çince isimlerle Hong Kong isimlerini değiştirerek Nintendo’nun Hong Kong kültürünü ayaklar altına aldığını söyledi.

【捍衛比卡超! 十萬伏特大遊行】副編輯阿昇發言任天堂最近將「寵物小精靈」系列更名為「精靈寶可夢」,比卡超更被硬改成「皮卡丘」。毒撚媒體、熱血公民及熱血時報今日發起遊行,由遮打花園遊行到日本駐港總領事館,希望日本政府向任天堂施壓,保留港台兩地各自的「寵物小精靈」譯名,推出真正「在地化」的中文版遊戲。副編輯阿昇指「寵物小精靈」屬於香港一代人的回憶,今次任天堂強行統一譯名,未有顧及香港及其他個別地區的在地文化。阿昇指任天堂做法是踐踏香港文化,故此需要將事件上升至政治層面,以保護香港文化免被清洗。#比卡超 #皮你老母 #寶你老母 #任天堂 #熱血時報 #熱血公民 #毒撚媒體

毒撚媒體LonelyMedia paylaştı: 30 Mayıs 2016 Pazartesi

Grup konsolosluğun dışında yeni isimleri yırtıp attı ve güvenlik görevlilerine, Japonya Başkonsolosu Kuninori Matsuda’ya iletilmek üzere bir mektup verdi.
Mart ayında, Nintendo’nun isimleri değiştirmemesi için 6000 imza toplanmıştı ama şirket kararından vazgeçmedi.

Fanzade
Fanzade.com Genel Yayın Yönetmeni