DC KÖTÜLERİ İÇİNDEN EN BÜYÜK 10 SÜPER KÖTÜ

Geçtiğimiz aylarda Lex Luthor gerçek bir süperkötü olarak rolünü iyice benimsedi ve Justice League’in yerine geçmesi için Legion of Doom‘u kurdu böylece meşru bir iş adamı numarası yapmayı da bıraktı. Bu da DC kötüleri yükselişi üzerinde büyük rol oynadı diyebiliriz.

Luthor diziye uygun bir şekilde CW’nin Supergirl’üne de geldi ve yapımcılar klasik kötü Luthor üzerinde rol çalışması yaptıklarını açıkladılar.

Newsarama Lex Luthor’un ekrana dönmesi şerefine DC’nin en önemli kötülerini sıralamaya karar vermiş. Biz de sizlerle paylaşıyoruz.

Anti-Monitor

Anti-Monitor geleneksel anlamda bir kötü değil. O, gerçekliğin kendisi dahil olmak üzere kendi yoluna çıkan her şeyi yok etmek için doğası gereği mutlak bir yıkım gücü.

Anti-Monitor sık sık görünmese de, gelişi basit bir küresel tehditten çok daha kabus olacak bir şeyin habercisi. Anti-Monitor, gerçeklikler arasındaki bir krizin varlığına işaret ediyor.


Captain Cold

Flash’ın Rogue’larının lideri ve Scarlet Speedster’ın düşmanlarının en acımasızı olmayabilir ama DC kötülerinin tümünün bir sembolüdür.

Sıradan bir fırsatçı olan Captain Cold, onursal birtakım kuralları olan bir hain ve bu ona kötüler arasında bir saygınlık kazandırıyor ve sokak haydutları hiyerarşisinde en tepede olmasını sağlıyor.


Deathstroke

Deathstroke, her zaman kahraman ve kötü adam arasındaki çizgide kaldı, hatta eski DCU’da bir süre için baş düşmanı olan Teen Titans’la takım halinde mücadele etti.

Bazen iyilerin arasında bulunmasına rağmen, ”katil iç gücüsü” Deathstroke’u tam bir kahraman olmaktan alıkoyuyor.

 Deathstroke, DC’nin en iyi suikastçısı, hiçbir pişmanlık duymayan ve hiçbir zaman tereddüt etmeyen usta bir katil. Son birkaç yıldır liderlik yapıyor, kendi unvanını öne çıkarıyor ve kendi hesabına çalışan bir suçlu olmak yerine bir anti-kahraman olma yolunda yavaş yavaş ilerliyor.

 


Zoom

Eobard Thawne, neredeyse her şekilde, saf kalpli intikamcısı Barry Allen’ın tam karşıtıdır.

Acımasız ve kararlı olan Thawne’nin hedefi, Flash’ı tümden silmektir ve DC Evreninin hayal ettiği şekilde yeniden yapılanmasını zaman çizelgesinde görmektir.

Thawne, Barry Allen’ın annesini öldürmesiyle tanınıyor. (ve bunun için babasının suçlanmasını sağlamıştı)


Brainiac

Brainiac’ı, Superman’ın kas gücüne karşı beyin gücü olarak ifade etmek kolay olurdu ancak aralarındaki rekabetin gerçek doğası çok daha uğursuz.

Brainiac, eşsiz bir zekâya sahip olabilir, ama Superman’e ve daha geniş olarak DC Evrenine karşı gerçekten temsil ettiği asıl şey tam bir merhametsizlik.

Tamamen insanlıktan uzaktır. Oldukça acımasız olan Brainiac, bilgi arayışında yaşayan hiçbir şeye önem vermez.

Brainiac kısa süre önce DC’nin Justice League: No Justice serisinde yer aldı.

Ra’s al Ghul

Batman’in tematik zıddı rolüne daha iyi uyan başka kötüler de var ama Ra’s al Ghul  Kara Şövalye’nin gerçek eşitidir. Ölümsüz, antik ve kurnaz olan Ra’s, League of Assassins’in lideri ve büyük çapta bir manipülatördür. Ra’s daha çok Batman’le uğraşırken, bir yandan Batman’i, kızı Talia’nın klon oğlu Damian’a DNA sağlamak için manipüle eder, öte yandan Gotham’ı yok etmeye çalışırken, tüm dünya için bir tehdit olduğunu da kanıtlar.

Yine de Ra’s kendi çıkarları doğrultusunda bazen kahramanların yanında yer alır tıpkı Damian’ı Apokolips’ten kurtarmak için Batman ile iş birliği yaptığı zaman gibi.


Sinestro

En karanlık günde, en parlak gecede, ışığa olan korkularınızın farkına varın!

(In blackest day, in brightest night, beware your fears made into light!)

Sinestro en yüksek mertebeden bir megalomanyaktır ve Green Lantern Corps’tan bir yüzkarası olarak atılmadan önce bile bir Green Lantern olarak ana vatanı olan Korugar’ı köleleştirmek için gücünü kötüye kullanmıştır. Sarı güç yüzüğü sayesinde korku gücünü kullanan Sinestro , zaman zaman Yeşil Fenerler’e geri döndü, ama sonunda her zaman evrene terörizmi ve yıkımı yaymaya adanmış bir grup varlık olan kendi Sinestro Kolordusu’na geri dönmüştür.

Ayrıca Lex Luthor’ın Justice League’de görünen yeni Legion of Doom‘una da katıldı.


Darkseid

DC Kötüleri arasındaki Darkseid, belki de DC’nin kötülüğün nihai ifadesidir. Anti-Hayat Denklemi arayışına takıntılı olan, deli tanrı ve Apokolipsin efendisi, ölçüsüz bir güce sahip ve gücünün altındaki herkesi aşağılıyor. On yıllar boyunca Jack Kirby onu yarattığından beri, Darkseid New Genesis’deki düşmanlarına karşı sayısız kez meydan okudu ve tekrar tekrar Superman ile kafa kafaya geldi.  “New 52″nin başlangıcında, Darkseid tek başına tüm Justice League’e karşı mücadele etti. Darkseid aynı zamanda “”New 52” kitabını sonlandıran “Darkseid War” un ana kötü adamıydı.

Şimdi, Justice League Odyssey’de hala gizemli koşullar altında, Justice League’in isteksiz bir üyesi olarak yer almaktadır.

 


Joker

Dc kötüleri arasındaki en bilindik karaktere geldik….Delilik. Kaos. Kargaşa. Bunlar Joker’in bozulmuş kişiliğinin özellikleri. Batman’in düşmanlarından bazıları, son zamanlarda, aptalca kökenleri olmasına rağmen ölümcül enkarnasyonlara doğru gelişiyorlar ancak Joker her zaman anarşinin cani bir ajanı olmuştur.

Batman’in en büyük düşmanı ve tam zıddı sayılan Joker, Mxyzptlk’in gücünü ele geçirerek tüm DC Evrenine tek elden meydan okudu ve yakın bir zamanda Batman’in yanında ölmüş görünüyordu.

Ama Joker’i çizgi romanlarda en çok korkulan ve en etkili kötülerden biri yapan şey onun küresel kötülüklere ara sıra katılıyor olması değil. DC Evreninde daha ileriye gitme, daha derin bir etki bırakma ve mutlak kötülüğe yenik düşen herkesten daha çok ölümcül olma isteğidir.

 Suçun Palyaço Prensi, Justice League’te Lex Luthor’un Legion of Doom‘unda  kilit bir rolde bulunuyor ve aynı zamanda Doomsday Clock etkinliğinde yer alıyor yanı sıra 2019 yılında Three Jokers serisinin yıldızı olacak.


Lex Luthor

Ve böylece listenin en üstüne geldik. Dürüst olmak gerekirse, DC’nin kötü adamlarını organize eden ve Superman’in en büyük rakibi Lex Luthor’dan başka kim bu yeri alabilirdi ki? İster acımasız bir politikacı ister yozlaşmış bir iş adamı, isterse dokunulmaz çılgın bilim adamı olarak ya da tamamıyla mega güçlü bir tehdidi yönetiyor olsun, Luthor hiç kimseyle rakip olmayan bir güvene ve akla sahip.

DC KÖTÜLERİ
DC KÖTÜLERİ – Lex Luthor

Luthor’un en büyük gücü de aynı zamanda onun en büyük zayıflığı; mutlak bencillik. Asil bir adam Luthor’a bahşedilen zenginliği insanlığa iyi birşeyler yapmak için kullanır fakat Luthor varlığını sadece kendi çıkarına kullanıyor ve eğer kendi amacına hizmet ediyorsa dünya için iyi şeyler yapıyor.

Aynı zamanda geçici olarak Darkseid ‘in gücünü absorbe etti ve o seviyede bir gücün tadına baktı.

DC’nin “Rebirth” başlangıcında, Luthor Metropolis’teki Superman’in yanında bir kahraman olarak faaliyet gösteriyordu. Her şey sona ermişti ancak devam eden Justice League serisinde Luthor, Legion of Doom’un çizgi roman versiyonunu kurdu.

Ayrıca Marvel ve DC kötüleri neden kötü oldu videomuzu izlemek isterseniz, aşağıya göz atabilirsiniz.
BURAYA TIKLAYARAK KANALIMIZA DA ABONE OLURSANIZ SEVİNİRİZ.