Capcom’un ONIMUSHA Oyunu da Anime Olarak Karşımıza Çıkacak

Netflix, oyunlardan uyarlanan animeler getirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda Cyberpunk Edgerunners‘ı kütüphanesine ekleyen Netflix, pazar günü Capcom şirketine ait olan Onimusha oyununun bir anime uyarlamasının yapılacağını duyurdu ve gelecek olan anime ile ilgili bir görsel paylaşıp anime uyarlamasının yönetmen kadrosunu açıkladı.

Onimusha
Gelecek Olan Animeden Bir Görsel

Onimusha Animesinin Kadrosu

Animenin yönetmenliğini Takashi Miike ve Shinya Sugai üstlenecek.

Animenin baş yönetmeni olan Takashi Miike, adını animeler ile değil de filmlerle tanıtmış yönetmenlerdendir. Diğer Yönetmenlik koltuğunda oturan Shinya Sugai, Takashi Miike‘nin aksine, Dragon’s Dogma ve Shikizakura gibi animelerde yer almıştır.

Animenin yapımını Cider No You Ni Kotoba Ga Wakiagaru animesiyle tanınan Sublimation stüdyosu üstlenecek.

Serinin İlk Oyunu Olan Warlords Oyunundan Bir Görüntü

Kısaca Onimusha Oyun Serisi

Capcom, serinin ilk oyunu olan Warlords‘u Ocak 2001’de PlayStation 2 için Japonya’da geliştirip yayınladı. 2002 yılında Xbox için de güncellenip yeniden yayınlanan oyunundan sonra, 2003 yılında çıkan Tactics ve Blade Warriors‘un ardından 2004 ve 2006 yıllarında çıkan Serinin 3 Oyunu, Demon Siege ve Dawn of Dreams oyunlarıyla beraber seri son buldu.

Ardından serinini ilk oyunu olan Warlords HD bir şekilde yeniden düzenlenip PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch ve bilgisayarlar için yayınlandı.

Siz Onimusha oyununu hiç duymuş muydunuz? Oyunun animesi için heyecanlı mısınız? Düşüncelerinizi belirtmeyi unutmayın…