Netflix, Yeni Bilim Kurgu Animesi ‘Moonrise’ı Duyurdu

Moonrise isimli dizi, Jack’i ve devam eden Ay-Dünya çatışmasında dünyayı tehdit eden yaratıklara karşı çabalarını içeriyor. Şu an itibariyle, akış platformu tarafından seri için resmi bir çıkış tarihi açıklanmadı ancak 2024’ten önce izleyiciler için mevcut olmayacak. Bir animeyi beklemek uzun sürse de, iyi bir hikaye ve animasyon zaman alır ve kesinlikle beklemeye değer.

moonrise

Moonrise Sorumlu Firması; WIT Studio

Anime; Psycho-Pass 2, Ghost In The Shell ve Psycho-Pass 3 ile tanınan Tou Ubukata tarafından yazılmıştır . Bu projenin bir parçası olan bir diğer ünlü isim ise sanatçı Hiromu Akawara. Hit manga dizisi Fullmetal Alchemist’teki çalışmaları ile popülerdir. Takıma karakter tasarımcısı olarak katılıyor. Dual Shockers‘a göre bu duyuru Netflix’in resmi Twitter hesabı üzerinden yapıldı.

Tweet, “Yazar Tou Ubukata ve karakter tasarımcısı Hiromu Arakawa, yeni bir bilim kurgu hikayesi oluşturmak için bir araya geldi. Netflix dizisi ‘Ayın Doğuşu’, ‘Fafner in the Azure’ ve ‘Psycho-Pass’ gibi popüler anime dizilerinin dizi kompozisyonunu ve senaryolarını üstlenen romancı ve senarist Tou Ubukata tarafından yazılmış bir hikayeyi anlatıyor.”

Moonrise ekibinin bir parçası olacak sadece iki yetenekli kişi bunlar değil. Ekibin diğer üyeleri şunlar:

  • Yönetmen olarak Masashi Koizuka ( Attack on Titan ve Durarara )
  • Prodüksiyon/Animasyon Evi olarak WIT Studio ( Vinland Saga & Spy x Family )
  • Müzik Bestecisi olarak Ryou Kawasaki

Moonrise’ın Hikayesi Ne Hakkında?

Moonrise ailesinin ‘Ay İsyancıları’ nedeniyle ölümünün intikamını almak isteyen Jack’in hayatının izini sürüyor. Hem Dünya’ya hem de Ay’a barış ve düzen getirmek için bir ordu müfettişi olarak sorumlu olarak aya seyahat edecek. Peki hikayenin devamında ne olacak? Jack barışı sağlamaya mı çalışacak yoksa intikamını almaya mı çalışacak?

WIT Studio’nun başkanı George Wada’nın sözleriyle, “Moonrise, iki adamın, Hack ve Al’ın, uzayın uçsuz bucaksız dünyasında çeşitli zorluklarla yüzleşirken hayatlarını canlandıracak. Ay’ın keşfedilmemiş kısımlarındaki tüm aksiyon ve manzaralar, daha önce görülmemiş yenilikçi bir animasyon türü kullanılarak gösterilmiştir. En içten dileğim, bu projenin her yerde çağdaş yaşamlara ilham vermesidir.”