Live-Action Fullmetal Alchemist’te Alphonse’a Yakından Bakalım

Geçtiğimiz ay Elric kardeşleri gösteren bir teaser görüntüsünün ardından, Fullmetal Alchemist‘in yaklaşmakta olan live-action uyarlamasından yeni bir görüntü Warner Bros. Japan tarafından paylaşıldı.

Görselde, CGI yapılan Alphonse Elric’in, Simyacı Edward’ın ağır zırhlı kardeşinin yakından görüyoruz. Ayrıca filmin Japonya’daki gösterim tarihi de görselle birlikte paylaşıldı: 1 Aralık.

Japonya’da 2001’den 2010 yılına kadar 27 ciltlik bir popüler manga serisine dayanan filmin yönetmeni Fumihiko Sori, tüm Full Metal Alchemist hikayesini tek bir filmde anlatacak.

Film, simyanın bir bilim olarak ele alındığı alternatif Edward tarzı bir dünyada geçmektedir. Hikaye, yasaklanmış insan transmutasyonunu kullanarak ölü annelerini diriltmeye çalışan Elric kardeşler Edward ve Alphonse üzerinde ilerliyor. Transmutasyon geri tepiyor ve Edward’ı ciddi derecede yaralayıp Alphonse’un da cesedini yok ediyor. Fakat Alphonse’un ruhu kaybolmuyor; bunun yerine, Edward tarafından yapılan bir fedakarlık sayesinde bir zırha (yukarıdaki resimde) bağlanıyor. Edward, hükümet adına bir simyager olarak iş bulur ve iki kardeş, bedenlerini onarmak için bir felsefe taşını aramaya başlar.

Fullmetal Alchemist dünya çapında 65 milyon kopya sattı. Manga, 2003’te Fullmetal Alchemist ve 2009’da Fullmetal Alchemist: Brotherhood adlı iki anime uyarlamasına, video oyunlarına, romanlara esin kaynağı oldu.

Haziran’dan Ağustos’a İtalya’da çekilen live-action Fullmetal Alchemist, Fumihiko Sori‘nin yönettiği filmin yıldızları; Ryosuke Yamada (Edward Elric), Tsubasa Honda (Winry Rockbell) ve Dean Fujioka (Roy Mustang). Film, 1 Aralık 2017’de Japonya’da vizyona girecek.