Sherlock’un Yaratıcısı Serinin Geleceğinin Bir Soru İşareti Olduğunu Söylüyor

Uzun bir aradan sonra, favori seri Sherlock Ocak ayında nihayet dördüncü sezonuyla geri döndü. Üç bölümlük sezonda Sherlock (Benedict Cumberbatch) ve Watson (Martin Freeman) ekranda yeniden bir araya geldi.

Ancak dördüncü sezon (“The Six Thatchers”, “The Lying Detective” ve “Final Problem” bölümlerinden oluşuyor) Sherlock’un son sezonu olabilir. En azından, ortak yaratıcı Mark Gatiss‘in İngiltere’de WhatsOnStage ödüllerine katıldığı sırada söyledikleri bu şekilde.

Gatiss, The Sun‘ın haberine göre; “Dürüst olmak gerekirse, daha fazla olup olmayacağını bilmiyorumBenedikt ve Martin‘in günlüğünü bir araya getirmek inanılmaz derecede zor. Ve tabii ki çok mutlu bir yerde bıraktık… Eğer böyle biterse bıraktığım yerden çok memnunum.” dedi.

Hem Cumberbatch hem de Freeman‘ın programları, 2010’da piyasaya sürülen Sherlock’dan bu yana oldukça yoğun bir hale geldi. O zamandan beri, her iki aktör büyük franchise filmlerindeki roller nedeniyle profillerini yükseltti. Freeman, Bilbo Baggins’in Hobbit üçlemesinde başrolünü üstlendi. Cumberbatch, 2013 yılının “Star Trek In Darkness” filminde Khan’ı canlandırdı ve sonra Smaug’un sesi olarak Hobbit’te Freeman’a katıldı. Her iki oyuncu da 2016’da Marvel sinematik evrenine katıldı; Freeman, Captain America: Civil War’da Everett K. Ross olarak ve Cumberbatch de Doctor Strange’de başrol oynamıştı. Şimdi her iki aktörün de Marvel evreni ile geniş taahhütleri var. Freeman şu anda Marvel’ın Atlanta’daki “Black Panther filmini çekiyor ve Cumberbatch, Thor: Ragnarok ve Avengers: Infinity War’da Strange olarak geri dönecek.