Junji Ito MANIAC Anime Serisi Hakkında Bilinenler ve Açılış Videosu

junji ito maniac

Ekim sonu Halloween yani Cadılar Bayramı ile birlikte ürkütücülük teması taşıyan bir zaman dilimi olabilir. Ancak bu ürkütücülük temasının yarattığı hissi gelecek yıla kadar takip taşıyabilirsiniz. Çünkü Junji Ito Maniac: Japanese Tales of the Macabre 19 Ocak 2023’te Netflix’te gösterime girecek. Yayın servisi, anime serisi için yeni bir video önizlemesi yayınlamaya başladı. Videoda Junji Ito anime açılış sekansı, seriden kesitlerin bir montajı ve yapımdaki bazı önemli isimleri gösteriliyor.

Junji Ito Maniac ‘ın açılış videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Junji Ito Maniac: Japanese Tales of the Macabre anime açılış videosuna Madkid’in “Paranoid” şarkısı eşlik ediyor. Madkid grubunu Rising of the Shield Hero animesinin açılış şarkısından da hatırlayabilirsiniz.

İlk olarak Haziran 2022’de duyurulan Junji Ito Maniac, Ito’nun eserlerinden yirmi hikayeyi ilk kez uyarlayacak antoloji tarzı bir anime serisidir. Hikayeler Tomie, Soichi ve The Hanging Balloons gibi manga ciltlerinden alınmıştır. Junji Ito’nun yönetmenliğini yapan Shinobu Tagashira: “Collection “ı (başka bir anime antolojisi) yöneten Shinobu Tagashira, Maniac’ı yönetecek. Collection’ın senaristi Kaoru Sawada da senaryoları yazacak. Müzikleri besteci Yuki Hayashi, ses yönetmenliğini ise Hozumi Goda yapacak. Collection gibi Maniac serisinin animasyonu da Studio DEEN tarafından yapılıyor. DEEN ayrıca Hozuki’s Coolheadedness ve Showa Genroku Rakugo Shinju gibi anime serilerinin de yapımcılığını üstlenmişti.

Junji Ito Maniac Hangi Hikayeleri İçerecek?

Şimdiye kadar seride yer alacağı onaylanan hikayelerin bir listesi(Animenewsnetwork aracılığı ile)

-Bullied
-Headless Statues
-Ice Cream Bus
-Intruder
-Library of Illusions
-The Hanging Balloons
-The Long Hair in the Attic
-The Room With 4 Walls
-The Strange Hikizuri Siblings: The Séance
-Tomie: Photo
-Tombtown
-Undendurable Labyrinth
-Where the Sandman Lives

junji ito maniac butterfly


Junji Ito Maniac: Japanese Tales of the Macabre, 19 Ocak 2023’te tüm dünyada Netflix üzerinde yayımlanacak.

Junji Ito ile Korku Hikayeleri: The Long Dream yazımıza da göz atmak isteyebilirsiniz.