Junji Ito İle Korku Hikayeleri: The Long Dream

Bugün Viz Media Youtube kanalından ve facebook üzerinden “Scary Stories with Junji Ito | The Long Dream” adında bir video yayınladı. Video korku, gerilim denince akla ilk gelen ünlü mangaka Junji Ito’nun Nagai Yume (Long Dream) adlı mangasını konu alıyor.

Manganın panellerini güzel bir düzenlemeyle karşımıza koyan video, manga okumada ilk defa gördüğümüz bir metot olmasa da sık rastlamadığımız şekilde yeni bir deneyim yaşatıyor. Malumunuz Cadılar Bayramı yaklaşırken Viz Media da buna uygun olarak Junji Ito ile birlikte bir projeye girişmiş. Videonun başında ünlü mangaka çok sevdiği kabuslarından birini görürken uyanır ve bize Nagai Yume adlı hikayeyi anlatmaya başlar. Viz Media’nın yaptığı tanıtım şöyle: Junji Ito İle Korku Hikayelerine hoş geldiniz. Bu geceki hikaye hayatınızın geri kalanı boyunca size kabuslar yaşatacak. Boşuna çığlık atma, bu bir Uzun Rüya.

Videonun amacını söylememize gerek yok sonuna kadar izlediyseniz eğer görmüşsünüzdür zaten. Ama böyle güzel içerikle karşımıza gelmeleri zaten imajı kötü bir grup için iyi bir gelişme.(Hoş imajın umurlarında bile olduğunu da pek sanmıyorum ama) Ayrıca Cadılar Bayramı özel çekilişinde Junji Ito imzalı manga kazanma şansınız da var. Ama hemen sevinmeyin ÇÜNKÜ TÜRKİYE’DE YAŞIYORSANIZ ÇEKİLİŞE KATILAMAYACAKSINIZ. (En azından benim için öyle “Sorry, this promotion is not available in your region”.Sadece Türkiye değildir de siniri bozuluyor insanın.Bu arada buralara yaza yaza sanırım şizofren falan olacağım.)

Shiver: Junji Ito Selected Stories ile ilgili görsel sonucu

Gelelim Shiver: Junji Ito Selected Stories’e, (Türkçe karşılığı sanırım “Ürperti: Junji Ito’dan Seçme Hikayeler” olsa gerek.) Shiver Junji Ito tarafından seçilen 9 hikaye, ekstradan notlar ve yorumların bulunduğu bir manga koleksiyonu. Şimdilik sadece hikayelerin isimlerini yazacağım eğer sonrasında okursam hepsi hakkında yorumların olduğu bir yazı gelecek.

1. Used Record (House of the Marionettes’den, あやつりの屋敷 Ayatsuri no Yashiki)

2. Shiver (Slug Girl’den, なめくじの少女 Namekuji no Shoujo)

3. Fashion Model (Souichi’s Diary of Curses’den, 双一の呪い日記, Sōichi no Noroi no Nikki)

4. Hanging Balloons (The Face Burglar’den, 顔泥棒 Kao Dorobou)

5. Marionette Mansion (House of the Marionettes’den, あやつりの屋敷 Ayatsuri no Yashiki)

6. Painter (Tomie’den)

7. The Long Dream (The Story of the Mysterious Tunnel’den,トンネル奇譚 Ton’neru kitan)

8. Honored Ancestors (The Face Burglar’dan, 顔泥棒 Kao Dorobou)

9. Greased (Voices in the Dark’dan, 闇の声 Yami no Koe)

Ve ek olarak yeni bir hikaye Fashion Model: Cursed Frame.