Fairy Tail Manga’sı 10. Yıl Dönümünde 500. Bölüme Ulaştı

Fairy Tail 10 yılı geride bırakırken manganın 500 bölüme ulaştığı da açıklandı.

Kodansha’nın Haftalık Shōnen Dergisi, bu yılın 41. sayısı olarak, Hiro Mashima’nın Fairy Tail mangası için yayınlanan 500. bölümü konu aldı. Dergi bu dönüm noktasını kutlamak için okuyucular arasında bir çekiliş yapıyor ve 500 okuyucusuna manganın görsellerinin renkli bir kopyasını veriyor.

fairy-tail-shonen

Manga ayrıca bu yıl 10. yıl dönümünü kutluyor. 17-25 Eylül tarihlerinde 9 günlüğüne  Tokyo Skytree Town’da bir sanat sergisi düzenlenecek ve manganın ilk bölümünden şu anki Alvarez hikayesini kapsayan son bölümüne kadar olan görselleri sergilenecek.

Mangada adı çıkmış büyücü birliği Fairy Tail’in hikayesi anlatılıyor. Manga Tv serilerine ve OVA projelerine ilham kaynağı oldu. Manganın ilk filmi  Fairy Tail the Movie: Phoenix Priestess 18 Ağustos 2012’de Japonya’da gösterime girdi ve Mashima ikinci filmin duyurusunu 2015 Mayıs’ında yaptı. Mart ayında Tv serisi yayımlandı ve yeni projenin çalışmalarına da devam ediliyor.

Ayrıca 7 Eylül’den 4 Ekim’e kadar Kodaansha’nın manga uygulaması Magazine Pocket, Tsuyoshi Yasuda’nın 17 Over Drive mangasının 145 bölümünü ücretsiz olarak yayımlanacak. İlk yayımlanan 10 bölümümün ardından kampanyanın bitiş tarihine kadar her gün ücretsiz 5 bölüm yayımlanacak. Kampanya süresinde ücretsiz yayımlanmayacak bölümler de yarı fiyattan fanlara sunulacak.