Akira Amano’nun ēlDLIVE Mangası Animeye Uyarlanıyor

Shonen Jump dergisinde, Akira Amano’nun  ēlDLIVE mangasının Tv animesine uyarlanacağı açığa çıktı. Dergi, duyuruyu açıklamak için yeni bir web sitesi açtı.

ēlDLIVE’ın Tv anime uyarlaması 2017’de yayınlanacak. Seriyi, Studio Pierrot (Bleach, Naruto) animeleştirecek.

ēlDLIVE

Akira Amano’nun hem yazıp hem çizdiği ēlDLIVE , bir aksiyon bilim-kurgu mangası. Seri 2013’ün ortalarında başladı ve Shueisha’nın akıllı telefon uygulaması olan Shonen Jump+ (eskiden Jump Live) yayınlandı. Amano, 2004-2012 yılları arasında yayınlanan ve 2006’da anime uyarlaması yapılan Katekyou Hitman Reborn! mangasıyla tanınıyor.

ēlDLIVE hikaye özeti:

Chuuta Kokonose teyzesiyle yaşayan bir yetimdir.Kendisini bildi bileli kafasının içinde bir ses vardır fakat diğer bütün yönlerden o normal bir çocuktur ta ki, tuhaf bakışlı bir şey onu eve kadar takip edip, fantastik varlıklarla dolu bir yere gönderene kadar. Burası bir uzay polis istayonudur ve Güneş Sistemi Departmanı’nın başındaki isim Rein Brickke ona, polis güçlerine katılmak için bilgisayarın onu muhtemel aday olarak seçtiğini söyler.Öte yandan, Chuuta’nın okulundan melek yüzlü ve biraz hasta bir kız olan Misuzu Sonokata, Rein Brickke’in astlarından birine dönüşmüştür ve Chuuta’nın bu işe uygun olmadığını düşünür. Chuuta ilk başta yaşadığı şokun ardından kafsının içindeki sesin zorlamalarıyla yetenek testine girmeye karar verir ve Misuzu’nun yanıldığını kanıtlamak ister.”